Šéf Tesly zisťoval, či je možné previesť obrovské množstvo $ na Bitcoin

7

Elon Musk cez víkend zverejnil niekoľko tweetov, ktoré sa týkali kryptomien Bitcoin a Dogecoin. Po návrhu, aby Tesla previedla svoju účtovnú bilanciu z dolárov na Bitcoin, sa spýtal, či je taká veľká transakcia možná, čo samozrejme vyvolalo špekulácie.

Šéf Tesly je zdá sa vo všeobecnosti podporovateľom kryptomien. Napríklad Dogecoinu, ktorý vznikol ako žart a dnes má „zaujímavú“ trhovú hodnotu okolo 673 mil. $.

Na jeden z jeho aktuálnych tweetov ohľadom Bitcoinu pritom zareagoval Michael Saylor, šéf spoločnosti MicroStrategy, ktorá podniká v oblastí business intelligence. Tá sa v poslednej dobe zviditeľnila tým, že nakúpila Bitcoin v hodnote viac ako 1 miliardy $.

Saylor k Muskovmu tweetu napísal: „Ak chcete svojim akcionárom urobiť láskavosť vo výške 100 miliárd dolárov, konvertujte účtovnú bilanciu $TSLA z USD (amerických dolárov) na BTC (Bitcoin). Ostatné firmy z indexu S&P 500 by vás nasledovali a časom by toto zvýhodnenie vzrástlo na bilión $.“

Elon Musk na to zareagoval otázkou, či je takáto veľká transakcia vôbec možná. Saylor odpovedal áno, s tým, že v posledných mesiacoch kúpil Bitcoin v hodnote viac ako 1,3 mld. $. A dodal, že rád by sa s ním podelil o svoju príručku mimo online priestoru.

Reakcie

To samozrejme vyvolalo špekulácie, pričom Anthony Pompliano z hedžového fondu Morgan Creek Digital zameraného na kryptomeny uviedol, že ak by Musk previedol ktorúkoľvek z účtovných bilancií spoločnosti Tesla na Bitcoin, „internet by padol“, píše Forbes.

Peter Schiff, ktorý je prominentným investorom v oblasti zlata a skeptikom v oblasti kryptomien, zas Muska varoval, aby tomu nepodľahol. A dodal, že Michael Saylor, rovnako ako všetci ostatní, ktorí sa podieľajú na bitcoinovej pyramíde, musia do tejto schémy priviesť nových kupujúcich, aby sa udržala.

Obavy či pre iných nadšenie z takejto vysoko-objemovej konverzie zrejme ale nie sú na mieste, keďže tento zásadný krok sa javí ako veľmi málo pravdepodobný. Obzvlášť z prípadnej iniciatívy jediného, aj keď najväčšieho akcionára a zároveň šéfa spoločnosti. Ale automaticky samozrejme musíme dodať, že pri Tesle a Elonovi jeden nikdy nevie.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovoril o „rozporuplne“ nízkych cenách batérií Tesla
Zlúčenie Tesly a inej automobilky? Kto môže byť najvážnejším kandidátom?
„Nove“ Tesly Model S a X už po sviatkoch? Dlhé prerušenie výroby podporuje predošlé náznaky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. zaujímavé, Elon sa pred nedávnom vyjadril že ho otravujú neustále pokusi o kontakt koly bitcoinu zvlášť pre to že každý druhý scamer sa teraz venuje práve tomu. osobne pochybujem že v dnešnej dobe niekto investuje do toho ak nechce nakúpiť pervitín za miliardu, to čo kedysi vynasalo každému teraz živí le. podvodníkov so zaručenými získami

    • A Jakub, ty si naozaj myslíš, že za USD alebo zlato sa nekupuju drogy a zbrane oveľa viac a lepšie?
      Bitcoin sa dá vystopovať omnoho jednoduchšie ako hotovosť.

  2. keď vy kúpite kryptomenu za miliardu pri cene napr. 10 000 dolárov, a dnes má cenu 20 000 tak chcete nájsť investora čo by kúpil túto vašu investíciu za miliardu ale polka vám ostane.

  3. Beareatingbulls on

    BTC je najlepsia a najuspesnejsia bublina v historii aj vdaka informacnej dobe, v ktorej zijeme. Kazda vec sa dneska vdaka internetu siri rychlo, obzvlast hlupost. Za spekulantov vsetkych krajin by som sa chcel podakovat vsetkym mladym, hlupym, naivnym detom, ktori si myslia, ze sa bezpracne stanu milionarmi, lebo si kupili za svojich smiesnych 1000€ nejaky kus BTC a dufaju, ze z nich budu milionari.

Pridajte komentár