Tesla už zarobila na Bitcoine stovky miliónov. Elon Musk avizuje MarsCoin

3

Spoločnosť Tesla len nedávno nakúpila digitálnu menu Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy $. Behom pár týždňov jej to teoreticky mohlo priniesť taký zisk, ako predaj svojich produktov a emisných kreditov za celý minulý rok. Elon Musk pritom nedávno naznačil, že by mohol mať v pláne „vlastnú“ kryptomenu „MarsCoin“.

Tesla nedávno oznámila, že v januári aktualizovala svoju investičnú politiku a do kryptomeny Bitcoin investovala 1,5 miliardy $. Od tej doby hodnota tejto najznámejšej digitálnej meny významne narástla.

Podľa Teslarati sa v januári hodnota Bitcoinu pohybovala v rozmedzí 29 333 až 37 020 $, čo znamená, že Tesla mohla za 1,5 mld. $ nakúpiť 40 519 až 51 137 bitcoinov. To aktuálne predstavuje hodnotu cca 2,1 až 2,65 mld. $.

Takže teoreticky zisk Tesly sa za pár týždňov od nákupu Bitcoinu pohybuje v rozmedzí 600 až 1 150 mil. $. Za celý minulý rok pritom kalifornská spoločnosť vykázala zisk 721 mil. $ z predaja svojich produktov a emisných kreditov. Takže zatiaľ sa to javí ako „dobrá“ investícia.

MarsCoin?

Elon Musk pritom pred pár dňami naznačil možnú digitálnu menu „MarsCoin„. V diskusii na sieti Twitter ohľadom kryptomien mu jeden z používateľov navrhol, aby založil vlastnú – ElonCoin a ďalší navrhol, aby sa volala MarsCoin. A na druhý spomínaný návrh Musk zareagoval slovami, že MarsCoin určite bude.

Opäť tu teda máme niečo, čo môže vyznieť ako žart. Už sa však viackrát ukázalo, že v prípade Elona Muska treba brať takéto záležitosti vážne. Navyše treba brať do úvahy, že hlavným životným cieľom Muska je kolonizácia Marsu. Takže takéto platidlo by mohlo mať vo vzdialenej budúcnosti opodstatnenie.

Od kolonizácie Marsu má Elon Musk a jeho spoločnosť SpaceX, ktorá pracuje na tom, aby bolo možné lietať na červenú planétu pravidelne a vybudovať tam spomínanú kolóniu, ešte ďaleko. Sme však zvedaví, čo sa z MarsCoinu napokon vykľuje. Nečudovali by sme sa, keby prišlo ohľadom tejto záležitosti nejaké prekvapenie skôr, ako bude aktuálny čo i len prvý let SpaceX na Mars.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zlúčenie Tesly, SpaceX, Neuralinku a TBC do holdingu? Musk to považuje za dobrý nápad
Elon Musk opäť rozdáva milióny. Na vzdelanie, „anti-COVID“, zachytávanie uhlíka či komunikáciu
Tesla je podľa Muska cca 12 startupov v kope. Komu všetkému konkurujú?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Osobne sa ma táto problematika netýka. Bohužiaľ nemám na investovanie do kryptomien ani len mizerný milión dolárov, nie tak miliardy.
    Ale Elonovi Muskovi to zo srdca prajem. Je jasné, na čo budú tie „drobné“ použité…

  2. JD na nákup krypta nepotrebuješ milióny, práve naopak.. Budeš za hlúpeho, ak si co i len 100eur budeš nechávať v bankách ako „úspory“,pretože tie určite úsporami dlho neostanú ;( obzvlášť po tejto kríze..

  3. Podľa mňa Elon Musk dostal informácie ohľadne diania s peniazmi v najbližšiom čase.Treba si pozrieť videa od Pavla Ľuptáka:História peňazí 1,2,3!Podľ neho finančný sektor/banky,burza…./sa chystajú v budúcej dobe/nevie určiť presne kedy/ k zásadnej systémovej zmene a to v celosvetovom merítku!! A jedná sa to hlavne o peniaze,pretože americký dolár /aj euro/ sa čoraz viac znehodňocuje! A súčasná pandémia to len a len urýchluje!Takže je možné,že to čo teraz urobil Elon Musk je najrozumnejšie rozhodnutie v danej situácii a ostatná bežná chudoba sveta môže prísť o všetky svoje celoživotné úspory.O tomto sa bežný smrtelník nemá šancu včas dozvedieť! Ešte,že sú tu takí ako Pavol Ľupták a jeho Marketing „…“! Som strašne zvedavý,čo sa bude diať v tomto roku a či nebudeme Elonovi Muskovi všetci závidieť za jeho ďalšie skvelý ťah!?

Pridajte komentár