Tesla mení politiku svojho bazáru certifikovaných „jazdeniek“ so zárukou

0

Sú to už 3 roky, čo Tesla spustila svoj bazár „Used Inventory“, v ktorom predáva certifikované „jazdenky“ svojej značky. Tieto vozidlá prechádzajú podrobnou prehliadkou a spoločnosť na ne poskytuje zaujímavú záruku. Teraz, v očakávaní veľkého nárastu počtu jazdených elektromobilov, pristúpila k zmene svoje politiky.

2 typy záruky

Tesla ponúka na svoje ojazdené modely 2 typy záruky. Na novšie vozidlá poskytuje 4-ročnú záruku alebo 80 000 km. Na tie staršie sa vzťahuje 2-ročná záruka alebo maximálny počet najazdených kilometrov vo výške 160 000 km. Pôvodná 8-ročná záruka na batériu a pohonnú jednotku platí pre všetky elektromobily.

70-bodová mechanická prehliadka

Predtým, ako Tesla zaradí do svoje ponuky jazdené vozidlo, musí prejsť „jazdenka“ podrobnou 70-bodovou mechanickou prehliadkou. Zákazník bazáru Tesla tak má istotu, že kupuje vozidlo bez vážnejších nedostatkov. Navyše v rámci spomínanej záruky získa zdarma aj asistenčné služby.

tesla used inventory

Zdroj: Tesla

Zmeny sa týkajú kozmetických opráv

Tesla doteraz riešila v rámci prehliadky a certifikácie jazdených vozidiel aj kozmetické opravy. Napríklad poškodenie laku či častí interiéru. Po novom však od týchto opráv upúšťa. Dôvodom je, že sa pripravuje na masívny prílev jazdených vozidiel do svojho bazáru.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa prestane vyrábať, dočasne. Čo je dôvodom?
Jeden z prvých majiteľov solárnej strechy Tesla hovorí o jej inštalácii a nákladoch
Štatistiky naznačujú, že kapacita batérií Tesiel neklesne pod 90 % ani po 300 000 km

V tomto období totiž končí leasing veľkému počtu elektromobilov značky. Na drobné kozmetické opravy by tak nemala kapacity. Avšak zákazníci môžu Teslu dodatočne požiadať o spoplatnený „servis“.

Tesla bazár dostupný aj pre Európu

Tesla bazár „Used Inventory“ je dostupný aj pre európskych zákazníkov. V prípade záujmu o jazdené elektromobily značky Tesla treba navštíviť oficiálnu stránku Tesly a v spodnej časti vybrať požadované európske lokality. Služba ale nie dostupná pre región „Other Europe“.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár