„Jeden z najvzrušujúcejších dní histórie Tesly“ sa blíži, hovorí Elon Musk

0

Elon Musk sa v rámci nedávneho hovoru s investormi nevyhol ani téme „Tesla Battery Day“. Uviedol pritom, že pôjde o jeden z najvzrušujúcejších dní histórie Tesly a naznačil, kedy a kde sa pravdepodobne uskutoční.

Musk sa minulý rok vyjadril, že všetky vtedy vyrábané elektromobily Tesla sú navrhnuté tak, aby zvládli prevádzku 1 600 000 km, vrátane pohonnej jednotky. Priznal však, že súčasná generácia batérií zvládne „len“ 480 000 až 800 000 km. Dodal ale, že už tento rok budú mať batériu, ktorá vydrží 1 600 000 km.

Predstavenie tejto batérie sa pritom očakáva na dlhšie avizovanom podujatí „Tesla Battery Day“. V rámci neho sa totiž podľa Muskových minuloročných slov Tesla chystá „komplexne prehodnotiť batérie na úrovni chémie článkov, modulov, celého balenia, architektúry a výrobného plánu, ktorý bude smerovať k produkcii 1 TWh batériových článkov ročne.“

V polovici minulého roka šéf Tesly informoval, že Battery Day sa uskutoční zrejme vo februári alebo marci 2020. Vo februári tohto roka „dodal„, že sú v oblasti batérií na „super-hlbokej“ úrovni, pričom sa chystajú prezentovať „veľmi presvedčivý príbeh“.

Neskôr Musk posunul toto podujatie na „pravdepodobný“ apríl a následne na odhadovanú polovicu mája 2020. Podľa neho sa pritom máme tešiť na „ohromujúcu“ technológiu. Niektorí tiež očakávajú, že budú oznámené výrobné náklady nových batérií, ktoré dosiahnu „magickú“ hranicu 100 $/kWh. Táto hranica sa pritom považuje za míľnik, ktorý zníži ceny elektromobilov na úroveň porovnateľných spaľovákov. Určite však nie v každej triede.

Battery Day „news“

No a v rámci aktuálneho hovoru s investormi, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti oznámenia finančných výsledkov spoločnosti Tesla za Q1/2020, Elon Musk opäť spomínal Battery Day, pričom povedal:

„Počas tohto dňa chceme prezentovať množstvo vzrušujúcich noviniek. Myslím, že by to mal byť jeden z najvzrušujúcejších dní histórie Tesly, pričom sa snažíme prísť na jeho najlepšie načasovanie“ a dodal: „Myslíme, že tým správnym časom bude pravdepodobne 3. májový týždeň. Nejde ale o pevný dátum… Uskutoční sa buď v Kalifornii alebo Texase.“

Šéf Tesly pritom podľa Electrek naznačil, že ich ďalšie továrne sa stanú „Terafactories“. To znamená, že budú produkovať batérie s celkovou kapacitou minimálne 1 000 GWh ročne. Pre predstavu, ich terajšia hlavná batériová „zásobáreň“- Gigafactory 1 / Giga Nevada, by sa mala blížiť k produkcii o objeme 54 GWh ročne. Takže Tesla zrejme chystá expanziu masívnych rozmerov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tajný batériový projekt Tesly, “Roadrunner”, odhalil prvé informácie
Tesla Gigafactory 1 je najväčším výrobcom batérií na svete. A bude rásť
2 000 km na jedno nabitie. To sľubujú elektromobilom Li-S batérie od Brighsun

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár