Tesla zlacnila Model Y a oznámila termín historicky významného „Battery Day“

4

Tesla cca pred 6 týždňami zlacnila svoje elektromobily s výnimkou Modelu Y. To však „napravila“ dodatočne. Taktiež oznámila dátum konania „jedného z jej najdôležitejších dní v histórii“ – Battery Day.

Koncom mája potešila Tesla mnohých záujemcov o jej vozidlá, keďže znížila ceny viacerých svojich modelov. Na nemeckom trhu sa pritom najväčšej zľavy dočkala Tesla Model S Long Range. Sedan vyššej strednej triedy išiel dole o 3 810 €, a to na 82 000 €. Tesla Model X Long Range zlacnela o 2 710 € na 88 990 €. Cena najpredávanejšieho modelu značky (Model 3) klesla v prípade verzie Standard Range Plus o 400 €.

V USA to bolo ešte veselšie. Veď Tesla Model 3 Standard Range Plus išla dole o 2 000 $ bez DPH (37 990 $ bez DPH). Cena modelov S a X je teraz nižšia minimálne o 5 000 $ bez DPH. Tesla Model Y sa však na zozname zlacnených vozidiel nenachádzala. Až doteraz.

Z USA totiž prichádzajú správy, že s cenou išiel dole aj Model Y. Verzia Long Range zlacnela z 52 990 $ na 49 990 $, t.j. o 3 000 $. Verzia Performance je teraz lacnejšia o 1 000 $ (59 990 $). Dúfame pritom, že pokles cien súvisí so zvyšovaním objemu a efektivity výroby a predikuje budúci cenový vývoj európskej verzie modelu, po rozbehnutí produkcie v chystanej nemeckej továrni.

Dátum Battery Day bol oficiálne stanovený!

Po pomerne slušnom „naťahovaní“ bol konečne stanovený finálny dátum „Battery Day“, na adresu ktorého Elon Musk povedal, že pôjde o jeden z najvýznamnejších dní v histórii Tesly. Už dávnejšie pritom avizoval nasledovné:

„V rámci Dňa Batérií sa chystáme komplexne prehodnotiť batérie na úrovni chémie článkov, modulov, celého balenia, architektúry a výrobného plánu, ktorý bude smerovať k produkcii 1 TWh batériových článkov ročne.“

Očakáva sa, že Tesla v rámci tohto dňa zasväteného batériám predstaví „utajovaný“ projekt Roadrunner, ktorého výstupom by mala byť okrem iného nová generácia batérie so životnosťou 1 600 000 km a nižšími nákladmi na výrobu.

Malo by však toho byť oveľa viac. Všetko podstatné sa pritom dozvieme 22. septembra, kedy sa Battery Day uskutoční, a to v rámci závodu vo Fremonte. V rovnaký deň bude tiež prebiehať výročné stretnutie akcionárov spoločnosti Tesla. Obe podujatia sa budú vysielať cez internet.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla si dala patentovať ďalšiu batériovú chémiu. Je však čo zlepšovať
Tesla Model Y sa má začať vyrábať v Nemecku do roka, hovorí brandenburský minister
Tesla potvrdila existenciu „utajovaného“ batériového projektu Roadrunner

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. parada, dobrych sprav nikdy nie je dost 😉 a najlepsie na tom je, ze v pripade Tesly to nie je len akesi prdenie do vetra ako u ostatnych automobiliek…

  2. Zajímavé je jak hýbou s cenami. Běžná automobilka má pořád stejnou cenu, ale dělají „cenové akce“ na základě stárnutí modelu, Tesla to dělá zase trochu jinak, protože nový model Y mohla nechat klidně ještě nějaký čas dražší, protože jde nyní o nejžádanější model.

    • Konkrétne informácie v tejto záležitosti Tesla zverejní neskôr. Keď sa tak stane, budeme o tom informovať. Dá sa však očakávať, že minimálne tesne pred uskutočnením podujatia bude odkaz na stream dostupný v rámci hlavnej stránky Tesla.com.

Pridajte komentár