Tesla si dala patentovať batériu s „lepším výkonom, životnosťou a cenou“

2

Spoločnosť Tesla si dala patentovať ďalšiu technológiu, ktorá súvisí s batériami pre elektromobily a energetické úložiská. Konkrétne ide o novú chémiu, ktorá má zlepšiť dôležité vlastnosti batérií.

Patent nesie názov „Dioxazolony a nitrilové siričitany ako prísady elektrolytu pre lítium-iónové batérie“, pričom kalifornská spoločnosť ho podala prostredníctvom svojej dcéry Tesla Motors Canada, upozorňuje Electrek.

Tesla v popise patentu uvádza, že ten pojednáva o nových batériových systémoch s menším počtom prísad elektrolytu, ktoré sa môžu použiť pre rôzne aplikácie skladovanie energie. Napríklad vo vozidlách a sieťových úložiskách.

Vylepšenie 3 dôležitých oblastí

Tesla dodáva, že nová batériová chémia zlepšuje výkon a životnosť li-ion batérií, pričom zároveň znižuje náklady, a to v porovnaní s inými systémami, ktoré sa spoliehajú na viacero prísad alebo iné prísady.

Patent charakterizuje skladovanie energie pri vysokých teplotách a dlhodobej cyklickej výkonnosti v rámci líltium-mangán-kobalt-oxidových (NMC)/grafitových článkov s novou chémiou prísad elektrolytu – MDO a dvoma novými prísadami CHOP a BS.

Zaujímavosťou je, že Tesla používa vo svojich elektromobiloch batérie, ktoré tvoria NCA články. NMC články v jej autách by tak boli novinkou. Tento typ článkov pritom bežne nájdeme v batériách elektromobilov od iných výrobcov.

Najnovší patent spoločnosti Tesla, ktorý sa týka batérií, je zrejme ďalším dôkazom toho, že spoločnosť chystá v tejto oblasti niečo veľké. Zdá sa pritom, že ten nadväzuje na patent z februára, v ktorom sa spomínajú 2 nové prísady a vylepšenie batérií v rovnakých oblastiach ako v prípade aktuálneho patentu.

Vedúci asociácie Tesla Canada Industrial Research / NSERC, Jeff Dahn, zas v priebehu roka oznámil batériu so životnosťou 1 600 000 km, ako aj batériu technológie Li-Metal. Všetko pritom nasvedčuje tomu, že Tesla sa naozaj chystá vyrábať batérie úplne samostatne, a to vrátane batériových článkov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hacknutý softvér naznačuje príchod Tesly Model 3 so 100 kWh batériou
Tesla môže nahradiť stierače laserovou technológiou, odhaľuje patent
Tesla má megalomanské plány v oblasti výroby batérií, zrejme aj pre iných

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nič nové, nič šokujúce. Šokujúca správa by bola – Tesla už 5 mesiacov nevyvinula nič nového. Prípadne 5 rokov…
    Presne v zmysle klasiky – nie je senzácia, že pes pohrýzol poštára. Senzácia by bola, že poštár pohrýzol psa!

  2. senzacia by bola, keby taku bateriu aj naoza vyrabali a pouzivali.
    Denne mozeme citat o novych objavoch a nasobnom zlepsovani baterii a realita je stale rovnaka.

Pridajte komentár