Nie Tesla Autopilot, ale takýto „primitívni“ vodiči spôsobujú dopravné nehody

0

Britský vodič Tesly posunul nezodpovednosť na novú úroveň. Po aktivácii funkcie Tesla Autopilot si totiž presadol na miesto spolujazdca, mimo dosah volantu a pedálov. Stalo sa tak navyše na frekventovanej komunikácii. Na základe videozáznamu bolo voči vodičovi vznesené obvinenie, pričom ten už spoznal svoj trest.

V nedávnom interview sa Elon Musk vyjadril, že Tesla Autopilot nebude nikdy dokonalý, ale môže byť 10-krát bezpečnejší ako ľudia. To však môže platiť jedine za podmienky, že tento systém bude používaný na základe pokynov výrobcu. Nezodpovedné počínanie vodiča na nasledujúcom videu je totiž hazardovanie nielen s vlastným životom.

Usvedčujúca nahrávka

39-ročný vodič Tesly z Nottinghamu, Bhavesh Patel, si pred týždňom „pomýlil“ funkcionalitu Tesla Autopilot s plne autonómnym systémom riadenia, ktorý je ešte len vo vývoji. Po aktivácii Autopilota sa totiž presunul na miesto spolujazdca a vyložil si ruky za hlavu. Našťastie si jeho počínanie nahral duchaprítomný vodič okoloidúceho vozidla. To potom uverejnil na sociálnej sieti, čo následne umožnilo polícii vypátrať vinníka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Autopilot Tesla zabránil diaľničnej kolízii Modelu X s kamiónom + | VIDEÁ
Tesla sa dá šoférovať prostredníctvom pomaranča. Dôkazom je toto video
Oficiálne stanovisko Tesly k smrteľnej nehode Modelu X. “Autopilot bol aktívny”

Vyjadrenie vinníka

„Moje konanie bolo hlúpe, nie nebezpečné. Autopilot umožňuje úžasné veci. Mal som len smolu, že ma prichytili, pretože to nerobím sám,“ povedal Bhavesh Patel. Pán Patel by si mal asi lepšie pozrieť nedávnu smrteľnú nehodu Tesly Model X, v rámci ktorej existuje podozrenie na nesprávne využitie systému Autopilot.

Zákaz šoférovania, verejnoprospešné práce a pokuta

Aj keď sa našťastie nikomu nič nestalo, vodič bol „odmenený“ patričným trestom. A to pozastavením vodičského oprávnenia na 18 mesiacov, 100 hodinami verejnoprospešných prác aj peňažnou pokutou. Nezodpovedná „frajerina“ sa tak vodičovi moc nevyplatila.

Zdroj: AutoBlog

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár