Tesla stavia vlastné kamiónové prívesy na prepravu áut

0

Elon Musk sa vyjadril, že Tesla aktuálne zažíva „doručovacie peklo“, pričom tento týždeň má byť v tomto smere najintenzívnejší. Aktuálne hovorí, že Tesla buduje vlastné prívesy na prepravu áut. Tie poslúžia najmä na doručovanie Modelu 3.

Tesla je zas v jednom ohni. Produkcia Modelu 3 prebieha vo veľkom, spoločnosť však nedokáže vozidlá doručovať zákazníkom v požadovanom čase, nakoľko kapacity komerčných prepravcov sú nedostatočné. A tak, ako už býva zvykom, prichádza s vlastnými riešeniami.

Dodávkami k prvému zisku

Tesla má aktuálne posledné dni na to, aby si vylepšila kvartálne štatistiky z hľadiska dodaných vozidiel aj príjmov. Hospodárske výsledky sú pritom pre ňu v rámci tohto štvrťroku extrémne dôležité, nakoľko Elon Musk sľúbil, že bude prvým ziskovým v histórii Tesly. 

No a keďže sa nemá jednať len o jednorázovú záležitosť, pripravuje zrejme aj riešenie do budúcnosti. Dôkazom môže byť vyjadrenie Elona Muska, podľa ktorého Tesla vyrába vlastné kamiónové prívesy. „Vylepšujeme svoj logistický systém, pretože pociťujeme extrémny nedostatok prívesov na prepravu áut.“ Prívesy od Tesly naložené elektromobilmi Model 3 by sa mali dostať na cesty už tento týždeň.

Pomôže elektrický ťahač Tesla Semi?

V tejto súvislosti sa začínajú objavovať špekulácie, že Tesla by mohla použiť na doručovanie aj svoje elektrické ťahače Semi. Bolo by to skutočne elegantné riešenie. Avšak, pokiaľ dobre vieme, k dispozícii má len dva testovacie prototypy, ktoré môžu disponovať maximálnym dojazdom 800 km.

To by znamenalo obmedzenie len na dodávky v pomerne blízkom okruhu od výrobného závodu vo Fremonte a v neveľkom počte. Takže je to nepravdepodobné riešenie celkového problému s chýbajúcimi prepravnými kapacitami. A nakoľko sa jedná o testovacie prototypy, zrejme aj menej spoľahlivé.

Tesla robí všetko možné

Ako sme už informovali, majitelia elektromobilov Tesla ponúkli Elonovi Muskovi bezplatnú pomoc pri edukovaní nových zákazníkov o používaní vozidla. Tým chceli urýchliť proces ich odovzdávania. Elon ich pomoc prijal.

Tesla taktiež prestúpila k novým formám doručovania Modelu 3. A to k individuálnemu doručovaniu priamo z továrne k zákazníkom domov, prostredníctvom uzatvorených prívesov. Vozidlá pritom nemusia byť vybavené ochranným obalom, čo taktiež šetrí čas.

Ďalšou zaujímavou metódou ako odovzdať vozidlá zákazníkom je systém “kto skôr príde, na Modeli 3 odíde”. Pozvaní zákazníci si tak môžu prísť vozidlá vyzdvihnúť osobne do distribučného centra pri výrobnom závode vo Fremonte.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický ťahač Tesla Semi má nečakane “športový” zvuk | VIDEO
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?
Najextrémnejší drag race sveta: Tesla vs. formula 1 vs. stíhačka vs. superbike

Zdroj: Chris Barker/Elon Musk/Twitter, titulná fotografia: autoweek.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár