Tesla dnes ukázala aj záhadnú elektrickú štvorkolku | AKTUALIZOVANÉ!

1

Tesla dnes okrem pickupu Cybertruck ukázala aj ďalšiu novinku, a to elektrickú štvorkolku, resp. ATV (All-Terrain Vehicle).

Keď sa už zdalo, že je koniec podujatia, v rámci ktorého spoločnosť Tesla predstavila futuristický pickup Cybertruck, Elon Musk „akože“ len tak mimochodom uviedol, že vyrobili ATV. Následne sa zo zákulisia „vyrútila“ elektrická štvorkolka.

Na príslušnosť k elektrickému pickupu pritom upozornila predným a zadným svetelným pásom. Jazdec potom zastal pred novinkou Tesla Cybertruck, aby mohol spustiť jej nakladaciu plošinu. Následne vyšiel s ATV na korbu pickupu.

Potom demonštroval ďalšie možné využitie 110/220V zásuvky, ktorá sa nachádza v úložnom priestore. A to na nabíjanie. Takže napr. okrem napájania pracovného náradia môže slúžiť aj na nabíjanie elektrických vozidiel.

Ostáva záhadou

Žiaľ, o elektrickej štvorkolke „Tesla ATV“ sme sa nedozvedeli nič konkrétne. Tesla a Elon Musk neprezradili ani to, či pôjde o produkt, ktorý sa bude vyrábať sériovo, nieto ešte špecifikácie. Nevieme teda, či ide o jednorázové „marketingové“ vozidlo alebo budúcu položku portfólia spoločnosti Tesla. Pokiaľ si však dobre pamätáme, všetko čo Tesla doteraz predstavila, tak už vyrába alebo sa chystá vyrábať.

DOPLNENÉ: Elon Musk potvrdil, že ich 2-miestna elektrická štvorkolka bude najskôr dostupná ako voliteľná možnosť k pickupu Tesla Cybertruck.

Takže elektrickej štvorkolky „Tesla ATV“ by sme sa mohli dočkať. A ako poznáme Teslu, nemala by byť pomalá ani nudná. Dostatočný dojazd by mal byť pritom samozrejmosťou. A mohli by sme tiež dúfať, že neustále zefektívňovanie výrobných procesov by tiež mohlo priniesť akceptovateľnú cenu.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

Nuž, uvidíme, čo bude v tomto ohľade nasledovať ďalej. Možno Tesla čaká, kým opadne ošiaľ okolo aktuálnej hlavnej hviezdy – modelu Cybertruck a potom nám prezradí niečo aj o svojej štvorkolke.

Mimochodom, mali by ste o takéto vozidlo záujem? A čo by ste od neho očakávali?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk
Elon Musk hovorí, že za 2 – 3 roky bude k dispozícii ešte lacnejšia Tesla
Najväčšia batéria sveta, za ktorou stojí Tesla, bude ešte väčšia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár