Tesla a Apple by si mohli vzájomne pomôcť, hovorí investor

0

Elon Musk pravdepodobne stále hľadá investorov, ktorí by mu pomohli pretransformovať Teslu na súkromnú spoločnosť. Jeden z akcionárov Tesly aktuálne hovorí o potrebnej „výpomoci“ od spoločnosti Apple. Je to reálne?

Existujú fámy, že Tesla a Apple už roky spolupracujú. Tie sa začínajú zintenzívňovať práve v tomto období, keďže Elon Musk hľadá miliardy dolárov, aby mohol „vykúpiť“ Teslu do súkromného vlastníctva. Akcionár Tesly a investor Ross Gerber prostredníctvom významných médií dokonca vyzýva spoločnosť Apple, aby sa zapojila do prebiehajúcich rokovaní o transformácii Tesly.

Gerber pre CNBC povedal, že silnou stránkou Apple je prevádzkovanie spoločnosti, s čím má Tesla údajne veľké problémy.

„Najväčšie každodenné problémy Elona Muska súvisia s prevádzkovaním spoločnosti Tesla. Kvôli rovnakým problémom najal Steve Jobs v minulosti Tima Cooka. Cook je ideálny pre túto úlohu. V minulosti obe spoločnosti nespolupracovali pravdepodobne preto, že Elon Musk to nepotreboval. Teraz je však jasné, že potrebuje pomoc,“ hovorí Gerber.

Pomoc potrebuje vraj aj Apple

Ross Gerber ďalej dodáva, že Apple potrebuje technologické inovácie, ktoré by mohla zabezpečiť spoločnosť Tesla. Má veľký strach, že v Apple došlo k výraznému prepadu inovačnej krivky, pričom si neviem predstaviť, kde bude spoločnosť o 5 rokov. Nemyslí si, že smartfóny budú primárnym zariadením v nasledujúcich desiatich rokoch. Že by „Win Win“…?

Elon chce investorskú rôznorodosť

Elon Musk verí, že Saudskoarabský štátny majetkový fond (PIF) by mohol poskytnúť všetok potrebný kapitál na transformáciu Tesly na súkromnú spoločnosť. Bol by však radšej, keby si Tesla zachovala rôznorodú investorskú základňu. Preto hľadá ďalších investorov. Apple by tak mohol byť jedným z nich…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk chce prebrať Teslu do súkromného vlastníctva, a to za 71 miliárd $
Hlavný inžinier Tesly sa vracia do Apple. Bude pracovať na elektromobile?
Arabský fond, ktorý mal “vykúpiť” Teslu, chce vraj investovať do jej konkurenta

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Bookstr

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár