Apple chcel údajne kúpiť Teslu. Koľko za ňu ponúkal?

0

Senior analytik spoločnosti Roth Capital Partners Craig Irwin v rozhovore pre CNBC uviedol, že Apple chcel odkúpiť Teslu ešte v roku 2013. A podľa neho by mohol mať stále záujem.

Tajuplný projekt Titan, v rámci ktorého má Apple pracovať na autonómnom elektromobileApple car„, mal byť založený v roku 2014. A aktuálne sa dozvedáme, že rok predtým mal dať Apple Tesle ponuku na jej odkúpenie. Toto načasovanie by tak nemuselo byť náhodné.

Podľa analytika mal v roku 2013 Apple ponúknuť Tesle za 1 akciu 240 $. Nevieme presne, aký počet akcií mala Tesla vtedy v obehu, aktuálne ich je cca 170 miliónov. V roku 2013 sa pritom pohybovali ceny akcií v rozpätí 34 $ (január) až 154 $ (december).

Craig Irwin odmietol prezradiť zdroj tejto informácie, na margo toho však povedal: „Toto je niečo, čo sme viackrát preverili. Mám plnú dôveru v presnosť týchto informácií. Apple dal ponuku Tesle. Neviem, či sa to dostalo do formálneho administratívneho štádia, avšak z rôznych zdrojov viem, že to bolo veľmi vierohodné.“ 

Irwin dodáva, že Apple by mohol mať stále záujem o kúpu Tesly, a to najmä preto, že jej hodnota v poslednej dobe značne klesla. Podľa neho projekt Titan stále pokračuje, pričom Apple by mohol mať záujem o odborné znalosti spoločnosti Tesla.

Dôkazom toho je zrejme aj viacero talentov, ktoré Apple Tesle uchmatol pre svoje potreby. A to napríklad šéfa pre elektrický pohon či hlavného inžiniera, ktorý mal na zodpovednosť produkciu kľúčového produktu značky, a to elektromobilu Tesla Model 3.

Záujem mal mať aj Google

V knihe o Elonovi Muskovi autor Ashlee Vance uviedol, že o kúpu Tesly sa zaujímal aj Google. A to v rovnakom roku ako Apple, čo by mohlo pridávať na dôveryhodnosti tvrdenia Craiga Irwina. Nech to už bolo akokoľvek, niet pochýb o tom, že o Teslu a jej technológie je veľký záujem. To naznačilo aj obdobie, v ktorom sa pokúsil urobiť Elon Musk z Tesly súkromnú spoločnosť. Potrebné financie mal vtedy ponúknuť napríklad Arabský investičný fond či Volkswagen.

My však veríme, že nie je a ani nebude žiadny dôvod k predaju spoločnosti Tesla, a to komukoľvek, aj napriek aktuálnemu turbulentnému obdobiu, v ktorom jej akcie neustále klesajú a v ktorom bola nútená získať ďalší  kapitál, pričom Elon Musk ohlásil významné šetrenie v rámci spoločnosti.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Bookstr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Apple údajne pracuje na elektromobile s vlastnými batériami a motormi
Tesla doteraz kúpila 5 spoločností, a to celkovo za vyše 3 miliardy $
Tesla a Apple by si mohli vzájomne pomôcť, hovorí investor

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár