Porovnávacie videá: Aktualizácie Tesly významne vylepšili plynulosť infotainmentu a kvalitu navigácie

0

Tesla neustále vylepšuje svoje vozidlá aj na základe pripomienok zákazníkov, a to či už prostredníctvom hardvérových alebo softvérových aktualizácií. Najnovšie sa dočkali modely S a X dvoch významných upgrade-ov, a to novej MCU jednotky a navigácie. Ich nové a predchádzajúce verzie boli porovnané v rámci komparatívnych videí.

2-násobne rýchlejší „infotainment“

Tesla potvrdila, že v Modeli 3 použila novú počítačovú jednotku pre médiá (MCU) od Intelu. Užívatelia, ktorí mali možnosť porovnať infotainment Modelu 3 a Modelu S alebo Modelu X, hovorili o výrazne plynulejšom chode systému v novinke kalifornskej značky.

Spoločnosť potom prisľúbila, že MCU modelov S a X aktualizuje. No a aktuálne už majú novo-vyrobené vlajkové lode Tesly novú počítačovú jednotku pre médiá, ktorá podľa zákazníkov priniesla až dvojnásobnú rýchlosť systému. A tým aj oveľa lepšiu užívateľskú prívetivosť prostredia infotainmentu. Dôkazom je video jedného z majiteľov.

Podrobnejšia a responzívnejšia navigácia

Tesla v tomto období priniesla aj rozsiahlu aktualizáciu svojho navigačného systému pre Model S a Model X. Z nasledujúceho porovnávacieho videa vyplýva, že nová navigácia je podrobnejšia a responzívnejšia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová aktualizácia od Tesly zvýši efektivitu batérie počas chladných dní
Pozrite sa, ako vyzerá Tesla Model 3 šéfdizajnéra, ktorý ju navrhol | FOTO
Dubajská taxi služba ušetrila za 6 mesiacov vďaka Tesla flotile 227 000 litrov paliva

Navigácia poskytuje intuitívnejší pohľad na okolitú trasu, pričom mapa sa automaticky približuje alebo oddiaľuje na základe aktuálnej polohy vozidla. Mnohí používatelia potvrdzujú významné zlepšenie navigácie, a to aj napriek tomu, že sa zatiaľ jedná len o beta verziu.

Zdroje: Teslarati, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár