Tesly budú opäť lepšie a zábavnejšie. Čo prinesie rozsiahla aktualizácia?

0

Tesla chystá rozsiahlu softvérovú aktualizáciu (V10) svojich elektromobilov. K dispozícii máme pritom prvý súhrn zrejme najzaujímavejších noviniek a vylepšení.

Jednou z obrovských konkurenčných výhod spoločnosti Tesla je ich softvér. Ten umožňuje jednoducho na diaľku odstraňovať „ne-hardvérové“ problémy (netreba jazdiť do servisu v rámci „zvolávačiek“), vylepšovať existujúce funkcie a vlastnosti vozidiel či zavádzať nové. A to zdarma.

A Tesla okrem priebežných aktualizácií vydáva aj komplexné aktualizácie, ktoré prinášajú množstvo vylepšení či noviniek naraz. Pozrime sa teraz na to, čo chystá v tomto smere v rámci najbližšej aktualizácie V10.

Tesla Theatre

Nová funkcia Tesla Theatre umožňuje sledovať filmy a videá z Netflix a Youtube prostredníctvom veľkých displejov elektromobilov Tesla. Avšak len keď stoja. A to prostredníctvo siete Wi-Fi, ktorá bude bezplatne dostupná na nabíjacích staniciach Tesla Supercharger.

Karaoke

Veľké displeje a kvalitné audiosystémy Tesiel bude možné využiť aj na karaoke. Texty piesní sa však budú zobrazovať len keď vozidlo stojí, a to z bezpečnostných dôvodov. Hudobný podklad môže hrať aj počas jazdy.

Automatická zmena jazdného pruhu

Tesla vylepšila funkciu automatickej zmeny jazdného pruhu v rámci systému Autopilot. Vodič tak bude mať pri tomto manévri väčšiu istotu a pocit bezpečia. Palubný systém totiž na displeji zvýrazní cieľový jazdný pruh, ako aj presné miesto, kde sa vozidlo zaradí.

Vylepšený Sentry mód

Vynikajúca funkcia „Sentry„, ktorá už stihla v priebehu krátkeho času objasniť množstvo zločinov, bude o čosi lepšie, resp. praktickejšia. Nahrávky sa totiž budú ukladať do samostatného priečinku na USB a staršie záznamy sa budú automaticky premazávať v prípade nedostatku miesta.

Režim Joe

Tento režim zníži hlasitosť všetkých zvukových upozornení vozidla. A to na takú úroveň, aby ich vodič stále dostatočne dobre počul a aby zároveň nerušili ostatných. Napríklad deti spiace na zadných sedadlách.

Vylepšenie máp

Pri hľadaní cieľovej destinácie navigačný systém automatický doplní vzdialenosť v rámci každého navrhovaného miesta. Taktiež bude možné „kliknúť“ na štítky, ktoré sa zobrazujú v rámci zvolenej trasy, a tým zobraziť súvisiace podrobnosti. Ďalším „kliknutím“ je pritom možné spustiť navigáciu na toto miesto.

ZAJAZDI SI NA TESLE

„Šťastie alebo hlad?“

„Cítite sa šťastní alebo hladní? Zvoľte si prekvapujúce dobrodružstvo v rámci neďalekej atrakcie alebo choďte do blízkej reštaurácie, ktorú vám vyberie vaše vozidlo,“ píše Tesla o novej funkcii. Ide pritom o navigačnú funkciu „náhodného“ vyberú cieľovej destinácie, ktorá súvisí buď s nejakou atrakciou, alebo stravovacím zariadením.

Vylepšená vizualizácia okolia vozidla

Počas jazdy zobrazujú elektromobily Tesla na svojich displejoch dianie a objekty okolo vozidla. Tento „náhľad“ sa teraz dočká vylepšenia v podobe zobrazovania nových objektov, napr. nových typov čiar jazdných pruhov či väčších detailov. Tento náhľad na okolie v reálnom čase bude tiež možné „zoomovať“, či meniť uhol jeho zobrazenia.

Nová hra

Tesla už dlhší čas umožňuje vo svojich elektromobiloch hranie videohier. A nielen prostredníctvom dotykovej obrazovky, ale aj volantu a pedálov vozidla a tiež pripojeného herného ovládača. Paletu hier teraz rozšíri o novú – Cuphead.

Zdroj: Tesla via Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla ponúka zľavy na svoje elektromobily aj 2-ročné nabíjanie zdarma
Tesla testuje nový 3-motorový systém s „flux kondenzátorom“
Tesla zvyšuje dojazd a výkon svojich elektromobilov a zlacňuje Autopilota

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár