Tesla pozýva na svoj deň umelej inteligencie. Čo v rámci neho avizuje?

7

Už o dva týždne sa uskutočni podujatie „AI Day„, ktoré sa bude týkať technológií umelej inteligencie od spoločnosti Tesla. A ako sa aktuálne dozvedáme, ani zďaleka to nebude len o autonómnom riadení áut.

Elon Musk nedávno vyhlásil, že Tesla sa stane spoločnosťou, ktorá bude vnímaná aj ako firma pôsobiaca v oblasti robotiky a umelej inteligencie: „Myslím si, že spoločnosť Tesla bude ľuďmi považovaná nielen za automobilku alebo energetickú spoločnosť, ale z dlhodobého hľadiska aj za AI robotickú spoločnosť.“

Umelá inteligencia v rámci spoločnosti Tesla pritom nie je len o systéme autonómneho riadenia jej elektromobilov a neurónovej sieti. Používa sa napríklad aj v rámci produktu Tesla Autobidder. Ide o časť softvéru pre energetický manažment, ktorý je postavený na základoch strojového učenia a slúži na „autonómne speňažovanie batériových aktív“.

Tesla už dlhšiu dobu hovorí tiež o „superpočítači“ Dojo, ktorý bude okrem iného slúžiť na tréning neurónovej siete. Tesla ho má pritom v pláne sprístupniť aj iným spoločnostiam, aby na ňom mohli trénovať svoje vlastné neurónové siete. A práve aj tento počítač by mal byť témou, ktorá sa bude rozoberať v rámci AI Day.

Čo čakať od AI Day?

Tesla v rámci pozvánky pre vybraných hostí na svoj technologický deň, na ktorú upozornil Twitter kanál Whole Mars, avizuje vystúpenie šéfa spoločnosti Elona Muska, ukážky hardvéru a softvéru od inžinierov Tesly, testovacie jazdy na Tesle Model S Plaid a „ďalšie veci“.

Účastníci podujatia budú zároveň medzi prvými, ktorí spoznajú novinky v oblasti vývoja superpočítačov a tréningu neurónových sietí. Tesla tiež avizuje, že odkryje svoje plány v oblasti umelej inteligencie, ktoré nesúvisia s jej vozovým parkom.

A práve posledná avizovaná téma by mohla priniesť nečakané novinky. Nasadenie umelej inteligencie do iných produktov či systémov, zrejme nad rámec spomínaného softvéru Autobidder.

Portál Electrek v tejto veci upozorňuje na LinkedIn profil inžiniera Tesly pre strojové učenie a riadenie, Gevina Halla. Ten totiž okrem iného uvádza, že v Tesle vyvíjajú algoritmy pre strojové učenie v oblasti supervízie, ktoré sa používajú pri úlohách automatizácie počítačového videnia a optimalizácie riadenia stratégií v reálnom čase, a to v rámci továrenských systémov v Tesla Gigafactory. Takže je možné, že v rámci AI Day sa dozvieme viac aj o využití umelej inteligencie pri výrobe produktov Tesla.

Nuž, „uvidíme“. A to počas noci 20. augusta (nášho času).

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Mike MacKenzie/Vpnsrus

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: „Do roku 2030 bude umelá inteligencia lepšia ako ľudia.“
Slovák šéfujúci „Tesla AI“ vysvetľoval, ako sa ich elektromobily učia
Vývoj batérií môže dramaticky urýchliť umelá inteligencia. A to aj na Slovensku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Všetko je to o pokroku a vývoji. Naši dedovia a ich predkovia násobili a delili pomocou logaritmických tabuliek, rýchlejšie a menej presné výsledky mali pomocou logaritmického pravítka.
    Prvé kalkulačky vznikli v 70 – tych rokoch minulého storočia. Taktiež prvé číslicovo riadené stroje, ktoré používali pamäťové médium dierne pásky.
    Nasledovali analógové počítače, digitálne počítače, atď. atď.
    Dnes sme na počiatku umelej inteligencie, superpočítače, neurónové siete. Najviac ma fascinuje strojové učenie.
    Nuž, je to o pokroku a vývoji…

Pridajte komentár