Spolupráca slovenských firiem Greenway a Sygic zjednoduší nabíjanie elektromobilov

1

Žiaľ, nabíjanie elektromobilov spôsobom „plug & charge“ má od štandardu stále veľmi ďaleko. Preto elektromobilistov zrejme poteší akákoľvek možnosť zjednodušenia autentifikácie a platieb v rámci nabíjania na verejných nabíjacích staniciach. No a takéto zjednodušenie prináša aj spolupráca slovenských spoločností Greenway a Sygic.

Spoločnosť Greenway, ktorá sa zaoberá budovaním a prevádzkovaním nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily a spoločnosť Sygic, ktorá stojí za známou rovnomennou navigáciou, aktuálne oznámili spoluprácu, ktorá má uľahčiť život elektromobilistov pri nabíjaní na verejných nabíjacích staniciach.

Ako sme už informovali, Sygic v roku 2020 rozšíril svoju navigáciu o tzv. EV mode. Spoločnosť pritom uviedla, že Sygic je prvou a jedinou aplikáciou, ktorá poskytuje všetky služby v jednom: GPS navigáciu, plánovač trasy s neustále rozširujúcou sa sieťou nabíjačiek a integrovanú platbu za nabíjanie. Integrovaná platba je dostupná v 38 krajinách Európy s viac ako 150 000 nabíjacími bodmi, uviedli vtedy Slováci.

Integrované platby aj pre Greenway

No a aktuálne spoločnosti Greenway a Sygic informujú, že systém integrovaných platieb sa rozšíri o nabíjacie stanice zo siete Greenway. To určite poteší aj slovenských elektromobilostov, keďže Greenway je v rámci SR jednou z dvoch najväčších nabíjacích sietí a celkovo v Európe prevádzkuje vyše 500 nabíjacích staníc s vyše 2 300 nabíjacími bodmi.

Greenway pritom ohľadom integrácie svojej siete do systému integrovaných platieb za nabíjanie elektromobilov v rámci navigácie Sygic uvádza nasledovné:

„Pri plánovaní cesty alebo výletu na mape navigácie vyhľadá vodič svoj cieľ. Okrem cestovných informácii uvidí na vytýčenej trase všetky nabíjacie stanice siete GreenWay, vrátane ich aktuálnej dostupnosti, ktorá dosahuje viac ako 99,4%. Na spustenie nabíjania je možné komfortne použiť ktorékoľvek rozhranie: nabíjaciu kartu alebo aplikáciu GreenWay, či navigáciu Sygic. Bližší popis staníc napovie, ako sa k stanici dostať a kde sa stanica presne nachádza, napr. v prípade parkovacieho domu.

Vodičovi prihlásenému do navigácie Sygic prinesie aplikácia ešte viac funkcií. Uvidí aktuálne ceny platné pre nastavený paušál v GreenWay a po pripojení konektora k vozidlu mu umožní priamo spustiť nabíjanie bez nutnosti prepínania sa do aplikácie GreenWay. Pre neregistrovaných vodičov je dostupná registrácia do siete.“

Spoločnosti Greenway a Sygic dnes tiež oznámili, že spomínané funkcionality plánujú v budúcnosti rozšíriť aj v rámci viac ako 20 roamingových partnerov Greenway v Európe.

Zdroj: Greenway

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Žiline bude možné zdarma objednať mobilné nabitie elektromobilu
Slováci môžu očakávať komunitné „bytovkové“ nabíjanie vďaka Greenway
Slovenská univerzita vyvíja e-mobility technológie prostredníctvom špeciálneho elektromobilu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Mňa súčasný stav možností verejného nabíjania vedie k názoru, že ak BEV, tak s reálnym dojazdom cca 1.000 km a vlastným nabíjaním 22 kW, aby som bol dostatočne nezávislý

    P.S. Médiami minulý týždeň prebehla správa, že jeden výrobca musel vrátiť rakúskemu majiteľovi BEV 32,000 Eur pre klamanie o reálnom dojazde. V TV pri tejto príležitosti uvádzané nereálne hodnoty dojazdov BEV komentoval aj Ondrej Macko ….

Pridajte komentár