Slovenská navigácia Sygic umožňuje aj platby za nabíjanie na 150 000 nabíjačkách

2

Slovenská navigácia Sygic obsahuje špeciálny režim EV Mode, určený pre elektromobilistov, ktorým uľahčuje cestovanie naprieč celým svetom. Aj vďaka možnosti jednoduchých platieb za nabíjanie.

Režim pre elektrické vozidlá (tzv. EV mode) je súčasťou Sygic GPS Navigácie od mája 2020, kedy ho Sygic uviedol celosvetovo, pričom s integrovanou platbou za nabíjanie je dostupný v 38 krajinách Európy s viac ako 150 000 nabíjacími bodmi. Odvtedy si EV mode aktivovalo viac ako 100 tisíc unikátnych používateľov. Najaktívnejšie ho využívajú Nemci, Holanďania a Španieli.

S pribúdajúcimi nabíjacími stanicami v aplikácii a prepracovanejším plánovačom trasy pre elektrické vozidlá obľúbenosť aplikácie stúpa. Doteraz je Sygic prvou a jedinou aplikáciou, ktorá poskytuje všetky služby v jednom: GPS navigáciu, plánovač trasy s neustále rozširujúcou sa sieťou nabíjačiek a integrovanú platbu za nabíjanie.

Je zdarma

EV mode je zadarmo pre všetkých používateľov Sygic GPS Navigácie. Dá sa aktivovať jediným ťuknutím priamo v aplikácii – nie sú potrebné žiadne ďalšie inštalácie či registrácie. Šofér si vyberie svoj typ vozidla z rozsiahlej databázy elektromobilov a plug-in hybridov s preddefinovanou batériou, priemernou spotrebou a typom konektora.

Všetky parametre si môže prispôsobiť na základe reálnej skúsenosti. Používanie aplikácie je jednoduché – stačí v rámci svojej trasy pridať kompatibilný nabíjací bod a overiť jeho momentálnu dostupnosť, následne si vybrať platobnú metódu, nabiť a zaplatiť.

Najväčší aj slovenskí partneri

V roku 2020 Sygic vstúpil do viacerých partnerstiev, ktoré mu umožnili ďalšie rozšírenie siete nabíjacích bodov, počínajúc Plugsurfingom, najväčším európskym prevádzkovateľom siete nabíjacích staníc. Noví partneri pokrývajú oblasť strednej Európy, východnej Európy a balkánske krajiny. V Sygic GPS Navigácii už teraz nájdete nabíjačky partnerov Greenway, Polyfazer, eJoin a ChargeUp (Unicorn).

V súčasnosti je v EV mode viac ako 200 tisíc nabíjacích bodov s možnosťou platby priamo cez aplikáciu Sygic alebo RFID kartou.

Ďalšie rozširovanie

V roku 2021 sa bude sieť nabíjacích bodov naďalej rozrastať. V budúcnosti Sygic plánuje do aplikácie pridať ešte viac funkcionalít pre elektrické vozidlá a vytvoriť pre šoférov jedného asistenta pre všetko. Pri navigovaní bude aplikácia brať do úvahy špecifiká typu auta, dojazd, premávku a ďalšie faktory, aby bol prechod z áut so spaľovacími motormi na elektrické ešte jednoduchší.

sygic ev mode platba nabijanie

Pokrytie nabíjacích bodov rámci EV Mode. Zdroj: Sygic

Zdroj: tlačová správa (Sygic)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slováci môžu očakávať komunitné „bytovkové“ nabíjanie vďaka Greenway
Tesla potvrdila, že ďalší slovenský Supercharger sa chystá vybudovať v Trenčíne
Nové dotácie na elektromobily budú „nárokovateľné“ a prídu najskôr o rok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

2 komentáre

  1. Super Sygic ! Len tak ďalej..
    Lebo Waze aj google maps stále čakajú, akoby mali zmluvu s VW a inými veľrybami..a žiadne ev nabky nemajú v portfóliu, a už vonkoncom nevyhľadávajú trasu s ohľadom na nutnosť nabíjania.
    Vidíme tu klasický problém.. Rýchlo vyrastene firmy sa stávajú absolútne neflexibilné a brzdia =nestíhajú vývoj zrejme vďaka stúpajúcej byrokracii, ktorá sa zväčšuje spolu so zväčšovanim firiem.
    Škoda, no prajem im, aby sa rýchlo zobudili, alebo zanikli, nech nebrzdia zbytočne evolúciu.

Pridajte komentár