Slovenský Sygic ako prvý ponúka smartfón navigáciu s nabíjacími službami pre e-autá

4

Slovenská spoločnosť Sygic rozširuje svoju navigáciu Sygic GPS Navigation o novú funkciu, ktorá poteší elektromobilistov. Tzv. Electric Vehicle Mode (EV Mode) im umožní nielen efektívne naplánovanie cesty z hľadiska dojazdu a nabíjania, ale za nabíjanie aj jednoducho zaplatiť. Chystá pritom ďalšie služby na podporu elektromobility.

Sygic, ktorý je členom exkluzívnej asociácie CharIN (presadzuje CCS ako nabíjací štandard – 150 subjektov, vrátane väčšiny automobiliek či spoločnosti Tesla), sa stal prvým výrobcom navigácií pre smartfóny s integrovanými nabíjacími službami pre elektrické automobily.

Novú funkciu je možné aktivovať zdarma priamo v navigačnej aplikácii. Vodičom umožňuje vybrať model svojho elektromobilu alebo plug-in hybridu z rozsiahlej databázy s prednastavenou kapacitou batérie, priemernou spotrebou a typom nabíjacieho portu.

Jednotlivé parametre je pritom možné upraviť podľa veku vozidla alebo osobných skúseností. Veľkou výhodou je, že nie sú potrebné žiadne iné aplikácie od poskytovateľov nabíjacích služieb, stačí len jedna – od Sygicu.

„Vodiči zadajú nabíjací bod ako zastávku v rámci trasy, skontrolujú cez aplikáciu, či je voľný, vyberú spôsob platby a môžu nabíjať. Keď sa vozidlo nabije na požadovanú úroveň, dostane vodič notifikáciu a môže za nabíjanie rovno zaplatiť,“ vysvetľuje Petr Füzék, vedúci oddelenia eMobility spoločnosti Sygic.

EV Mode je súčasťou dlhodobej stratégie Sygicu, stať sa lídrom v oblasti elektromobility. Dosiahnuť to chce tak, že poskytne otvorenú platformu, ktorá umožní integráciu nabíjacích služieb z celého sveta.

Ďalšie funkcie prídu časom

V budúcnosti plánuje Sygic pridať do svojej navigácie viacero funkcií určených špeciálne pre elektrické autá a vytvoriť tak univerzálneho asistenta. Ten vďaka analýze jazdného štýlu vodiča, poveternostných podmienok, dopravy a iných dôležitých faktorov umožní rozpoznať presný dojazd pri plánovaní dlhších trás.

Koncom tohto roka naviac spoločnosť Sygic oznámi ďalšiu dôležitú funkciu pre elektrické autá, ktorá vzíde zo spolupráce s renomovanými automobilkami.

Zdroj: Sygic

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský produkt Electroad má eliminovať úzkosť z dojazdu elektromobilov
Slovenská spoločnosť eJoin predstavila inovatívnu nabíjaciu stanicu pre elektromobily
Slovenská „Gigafactory“ chce vyrábať batérie pre elektromobily „na mieru“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

4 komentáre

  1. Keby si vyriasili najskor konektivitu dotykovej obrazovky lebo od juna konci na androjde podpora s mirror linkom. Do teraz neviem o ziadnej nahrade ci budu vracat ludom eura….

  2. no pozrel som si to, ide to zatial iba na androide, na ios to este nejde, nevadi, pozrel som si ceny za ake ponukaju nabijanie na nasich greenway a zse staniciach, tie ceny su dvojnasobne oproti normalnym, celkom by ma zaujimalo kto to teda bude pouizvat :-))) samozrejme pouzitelnost vidim napriklad v jednorazovych cestach do zahranicia – tam potrebujem nabit a uz ked to bude stat 20e oprotii 10e normalne mi je jedno, hlavne aby som mohol nabit a odist, a nebudem urcite kvoli jednemu nabijaniu podpisovat zmluvu so zahranicnym providerom aby mi dal ich kartu a mal som nabijanie lacnejsie…..

  3. Mne to pripadá ako zahraničná služba a tým pádom sú ceny Roamingové. Nie je možné aby som na najbližšej voľnej nabíjaciej stanici platil 0.911 e za minútu nabíjania. To by ma lacnejšie na spotrebu vyšiel 4 liter turbo benzín …

Pridajte komentár