Slovenská firma Sygic sa vydala smerom k elektromobilite

2

Úspešný vývojár navigačných riešení, slovenská spoločnosť Sygic, predstaví v blízkej budúcnosti sériu inovatívnych riešení pre vodičov a automobilky, ktoré sa stanú nevyhnutnou súčasťou riešení jedných z prekážok masového rozširovania elektromobility – úzkosti z dojazdu a nabíjania.

Sygic spojil sily so spoločnosťou Plugsurfing, ktorá je s vyše 150 000 nabíjacími stanicami pre elektromobily najväčším poskytovateľom nabíjacích služieb v Európe.

“Partnerstvo so spoločnosťou Plugsurfing je dôležitou súčasťou nášho plánu vyvinúť komplexné a inovatívne riešenia pre elektrické autá. Produkty a služby, ktoré onedlho predstavíme, pomôžu novým, aj skúseným vodičom čeliť každodenným výzvam elektromobility,” uviedol viceprezident pre eMobilitu spoločnosti Sygic, Petr Fuzek.

Podľa prieskumu Centra pre výskum a rozvoj informačných služieb (CORDIS) sú rozhodujúcimi prekážkami, ktoré zatiaľ bránia masovému rozšíreniu elektromobilov, nabíjacia infraštruktúra, nedostatočné povedomie a nízka osveta. Toto všetko zohráva dôležitú úlohu v rámci tzv. úzkosti z dojazdu a nabíjania.

“Ako skúsený vývojár inovatívnych navigácií a priekopník prepojenia telefónov a vstavaných systémov v autách, sme pripravení prekonať tieto prekážky,” dodal Fuzek.

“Plugsurfing je európskym lídrom v elektromobilite. Našim cieľom je urobiť nabíjanie jednoduché pre každého vodiča. Vďaka tomu sa nám podarilo vybudovať silnú komunitu vodičov elektromobilov, ktorí pravidelne využívajú naše služby. Spolupráca so spoločnosťou Sygic nám umožní predstaviť nové riešenia, ktoré pomôžu vyriešiť tie najkritickejšie potreby (aj) našich zákazníkov,“ uviedol Adam Woolway, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Plugsurfing.

Sygic predstaví prvé z riešení pre elektromobilitu, ktoré bude súčasťou Sygic GPS Navigation, začiatkom mája.

Zdroj: tlačová správa (Sygic)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský AgeVolt ponúka unikátny nabíjací systém pre elektromobily
Slovenská „Gigafactory“ chce vyrábať batérie pre elektromobily „na mieru“
„Slovenské“ elektrické dodávky Voltia sa budú montovať aj vo Veľkej Británii

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

2 komentáre

  1. Neviem, čo tým konkrétne myslia.. Ale verím, že to bude viac než len zoznam POI integrovaný a update – ovaný. Teda napríklad predpokladám, že po zadaní typu EV, si navigácia zisti dojazd z existujúcich štatistík pre tento model a bude ponúkať /navrhovať prejazdne body s nabíjačkami odľa preferovanej značky. (viď príklad nutnosti obísť ionity ;))
    V skratke navigácia+prispôsobenie cesty podľa dojazdu (so špecifikáciou akceptovaných zostávajúcich % rezervy) ako to má už nejaký ten piatok integrované tesla priamo vo svojich palubných PC.

    • Je to tak, ide si tam zvoliť vlastné konkrétne auto aj s jeho parametrami. Takže by to mohlo ako tak fungovať… Ale aj tak myslím že najlepšia plánovacia aplikácia je „abetterroteplanner“. APlikácia pre Android, alebo webová služba.

Pridajte komentár