Nová funkcia Tesly zobrazuje aktuálnu obsadenosť nabíjačiek Supercharger

0

Tesla sa pripravuje na vypustenie početnej flotily pripravovaného Modelu 3. Týka sa to samozrejme aj nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Z tohoto dôvodu buduje po celom svete stále nové a nové stanice, zaviedla „pokuty“ za blokovanie nabíjacích miest, ako aj čiastkové spoplatnenie nabíjania. Najnovších krokom pre optimalizáciu Supercharger infraštruktúry je informovanie o aktuálnej obsadenosti jednotlivých staníc.

Informovanie prebieha prostredníctvom palubného informačného systému. Na mape nabíjacích staníc sa pri jednotlivých nabíjacích miestach zobrazuje aktuálna obsadenosť nabíjacích stojanov. Systém taktiež ponúka informácie o prípadných poplatkoch za nabíjanie a umožňuje oddialenie náhľadu mapy, aby si mohol vodič jednoduchšie navoliť trasu k dostupným nabíjačkám.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Plán výstavby staníc Tesla Supercharger v Európe, dočká sa aj Bratislava
Nová generácia nabíjačiek Tesla Supercharger by mohla priniesť plné nabitie za 5 až 10 minút

 

Dlhé čakanie a detské choroby

O tejto užitočnej funkcii hovoril Elon Musk už v apríli minulého roka s tým, že bude dostupná už čoskoro. Napokon sa objavila až v januárovej aktualizácii softvéru 8.0, pričom Tesla ju aktivovala až v týchto dňoch. Tesla zrejme potrebovala ešte čas na jej vyladenie.

Z rôznych diskusií však vyplýva, že sa jej to ešte úplne nepodarilo. Informácie by mali byť dostupné v reálnom čase, ale skúsenosti vodičov hovoria o cca 2 minútovom oneskorení. Ako však poznáme Teslu, náprava na seba nenechá dlho čakať.

A čo vy, mali ste možnosť otestovať novú funkcionalitu? Aké sú vaše skúsenosti a postrehy?

Zdroj: insideevs.comtesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár