Prvý elektromobil od Subaru vzíde zo spolupráce s Toyotou. Dočkáme sa budúci rok

0

Z Japonska prichádzajú správy, že prvý elektromobil značky Subaru má už svoje meno – Subaru Evoltis. Pôjde o SUV, ktoré bude predstavené budúci rok.

V lete minulého roka oznámili automobilky Toyota a Subaru, že spoločne vyvinú platformu pre elektromobily, ako aj spoločné batériou poháňané SUV. Platforma má byť vhodná najmä pre sedany a SUV nižšej strednej (segment C) a strednej triedy (segment D) či odvodené modely.

Japonský portál Response aktuálne informuje, že prvý plne elektrický automobil značky Subaru sa bude volať Evoltis, pričom pôjde o SUV veľkosti modelu Subaru Crosstrek. To by znamenalo, že sa zaradí do segmentu C, do ktorého by malo v pomerne krátkom čase pribudnúť viacero elektrických „SUV-čiek“, najmä od koncernu VW.

Subaru Evoltis by malo vychádzať z pomerne záhadného „no name“ konceptu, ktorý Japonci predstavili začiatkom tohto roka. Ten pritom niesol dizajnové znaky niektorých „hlinených“ konceptov, ktoré sú predzvesťou budúcich batériou poháňaných elektromobilov značky Toyota.

Takže by nemalo byť pochýb o tom, že ide o prvotnú koncepciu spomínaného spoločného elektromobilu, ktorý budú obe japonské automobilky predávať pod vlastnými značkami. Dá sa pritom očakávať, že sa budú líšiť len v detailoch.

280+ koní a 500 km

Predpokladá sa, že sériové Subaru Evoltis ponúkne výkon cez 280 konských síl a dojazd okolo 500 km. Do vienka dostane novú generáciu technológie EyeSight, vďaka ktorej dokáže vozidlo samé zmeniť jazdný pruh, brzdiť a riadiť. Súčasťou má byť aj 360-stupňová kamera, uvádza Carbuzz.

Subaru Evoltis má zažiť svetový debut v októbri budúceho roka, takže si naň ešte nejakú dobu počkáme. Bude súčasťou elektrifikačnej stratégie automobilky Subaru, ktorá je v porovnaní s konkurenciou menej ambiciózna. Veď do roku 2030 počíta s elektrifikáciou štyridsiatich percent svojho portfólia. A kompletná elektrifikácia má byť dosiahnutá až v roku 2035.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvými európskymi e-autami od Subaru budú modely XV a Forester
Chystané elektromobily od Toyoty ponúknu dojazd 300 až 600 km
Toyota sa púšťa do elektromobilov spoločne s Mazdou a Subaru

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár