Automobilka Subaru oznámila, že elektrifikuje celé svoje portfólio

2

Japonská spoločnosť Subaru dnes zverejnila plán svojho budúceho smerovania. Ten sa zameriava najmä na oblasť elektrifikácie a ochrany životného prostredia.

Subaru informuje, že sa sústredí na rozvíjanie svojich silných stránok, vrátane motorov Boxer, pohonného systému 4×4, vynikajúceho jazdného výkonu a bezpečnosti, asistenčného systému EyeSight, ale najmä na environmentálne technológie.

„Pracujeme na naplnení našich spoločenských povinností, vrátane ochrany globálneho životného prostredia. Využijeme pritom unikátny charakter Subaru a technologické inovácie, aby sme prispeli k vytvoreniu bez-uhlíkovej spoločnosti,“ povedal Tomomi Nakamura, prezident Subaru.

Dlhodobé ciele

Na svojom brífingu spoločnosť Subaru oznámila nasledujúce dlhodobé ciele, ktoré smerujú k zabezpečeniu bez-uhlíkovej spoločnosti: Zníženie emisií CO2 v rámci nových vozidiel (v prevádzke) predávaných po celom o 90 % do roku 2050, a to v porovnaní s úrovňou z roku 2010.

Do roku 2030 chce Subaru dosiahnuť najmenej 40 % podiel predaja elektrických a hybridných automobilov v rámci svojich vozidiel. A do roku 2035 má mať elektrifikované celé svoje portfólio.

Dôraz na zabezpečenie udržateľnosti

Subaru ďalej uvádza, že zachovanie ekosystému našej planéty je nanajvýš dôležité na zaistenie budúcej udržateľnosti spoločnosti aj svojej organizácie, pričom sa o to snaží v rámci všetkých svojich obchodných činností.

Zmenu podnebia považuje Subaru za veľký problém, a to aj z dôvodu vplyvu na spoločnosť a ekonomiku. Preto okrem oznámených cieľov ohľadom znižovania emisií CO2, sú environmentálne iniciatívy japonskej automobilky zamerané na zníženie priamych emisií z tovární, kancelárií a pod., a to o 30 % do roku 2031, v porovnaní s hodnotami z roku 2017.

K ochrane životného prostredia chce tiež prispieť svojimi celkovými obchodnými aktivitami – od vývoja, nákupu a výroby až po logistiku, predaj, používanie a recykláciu.

Zdroj: Subaru

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvými európskymi e-autami od Subaru budú modely XV a Forester
Toyota sa púšťa do elektromobilov spoločne s Mazdou a Subaru
SEAT sa má stať čisto elektrickou značkou. Ešte si však počkáme

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár