Stellantis v spolupráci vybuduje európsku verejnú nabíjaciu sieť v 15 000 lokáciách

4

Automobilový koncern Stellantis, pod ktorý patrí 14 značiek, oznámil, že v spolupráci s TheF Charging vybuduje obrovskú európsku nabíjaciu sieť prístupnú aj pre vozidlá iných značiek. Začína už tento rok.

„Koncern koncernov“, Stellantis, pod ktorý patria značky  Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Opel/Vauxhall, Peugeot a Ram podpísal partnerskú dohodu so spoločnosťou TheF Charging, ktorej cieľom je vytvorenie európskej verejnej nabíjacej siete, pričom zákazníci Stellantisu budú mať exkluzívne podmienky.

Hlavné lokality

Nabíjacie zariadenia budú podľa koncernu Stellantis postavené tak, aby spĺňali hlavné požiadavky zákazníkov. Nabíjacie stanice pritom nájdeme v centrách miest, v rámci verejných inštitúcií nemocnice, školy…), pri dopravných uzloch (letiská, železničné stanice, prístavy…), v rámci rekreačných zariadení (športové a wellness centrá, hotely, reštaurácie…) a pri maloobchodných predajniach.

Dokopy sa budú nachádzať v rámci viac ako 15 000 európskych lokácií s 2 mil. parkovacích miest. Sieť, ktorá je zameraná najmä na rýchlonabíjanie (DC), sa začne budovať tento rok a kompletná má byť najskôr v roku 2025. Prvé rýchlonabíjačky budú nainštalované v Taliansku. Odtiaľ sa rozšíria po celej Európe.

Spustenie zrejme tento rok

Predpokladá sa, že nabíjacia sieť spoločností Stellantis a TheF Charging bude spustená tento rok. Nepoznáme však presnejší plán postupného budovania nabíjacích lokalít, a teda nepoznáme ani počet spočiatku dostupných nabíjacích staníc a bodov či ich výkon.

Vieme ale, že cieľom oboch spoločností je v rámci novej siete poskytovať „bezuhlíkovú“ energiu, pričom tento prístup sa má rozšíriť v rámci celého hodnotového reťazca. Takže v sieti nabíjané elektromobily nebudú mať napr. „výfuk vo fosílnych elektrárňach“…

Stellantis tiež v rámci svoje tlačovej správy uvádza, že do vývoja svojich nabíjacích služieb budú aktívne zapájať zákazníkov, ako aj vlastníkov a prevádzkovateľov vybraných lokalít. A to s cieľom nájsť riešenia šité na mieru pre každý typ lokácií a klientely.

Zdroj: Stellantis 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aké elektromobily chystá štvrtá najväčšia automobilka sveta – Stellantis?
Slávne talianske značky Alfa Romeo a Lancia sa stanú „elektrickými“
Stellantis oznamuje veľké investície do elektrifikácie a elektromobily s dojazdom až 800 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Prečo k tejto dobrej správe všetci mlčíte?! Nabíjačky budeme potrebovať ako soľ! Každá automobilka by mala dať verejný prísľub budovania, resp. zabezpečenia primeraného počtu nabíjacích staníc!

Pridajte komentár