Elon Musk o projekte SpaceX, ktorý pokryje celý svet „vesmírnym“ internetom

1

Elon Musk chce prostredníctvom svojej spoločnosti SpaceX zabezpečiť celosvetové pokrytie lacným vysokorýchlostným satelitným internetom, ktorý nazýva Starlink. V rámci projektu počíta s vypustením 12 000 telekomunikačných družíc na obežnú dráhu Zeme. Elon sa aktuálne vyjadril k prvým dvom testovacím satelitom, ktoré už letia vesmírom a naznačil komerčnú dostupnosť internetových služieb.

Spoločnosť SpaceX vypustila prvé dve testovacie družice na obežnú dráhu Zeme 17. februára tohto roku. A to po 3 rokoch práce. Elon Musk a SpaceX aktuálne hlásia, že testovanie prototypov satelitov Starlink prebieha „veľmi dobre“, pričom „komunikácia je širokopásmová a dosahuje nízku latenciu 25 ms“.

Taktiež uviedol, že ešte dôjde k revízii hardvéru, takže zrejme ešte tento rok sa dostanú do vesmíru nové prototypy.

Kedy sa dočkajú prví zákazníci?

Internetová služba Starlink nebude podľa Elona Muska k dispozícii pre bežných spotrebiteľov minimálne najbližšie 3 roky. Časová os naznačuje, že SpaceX zostáva 6 až 12 mesiacov na experimentovanie a testovanie letovej prevádzky pred spustením výroby finálneho modelu satelitu Starlink.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elona Muska uviedli do Kráľovskej spoločnosti po bok Einsteina, Darwina či Newtona
Cestovanie podzemným dopravným systémom Elona Muska vyjde len na 1 dolár
Elon Musk zapája do projektu kolonizácie Marsu tri svoje spoločnosti

Potom bude mať ďalších 12 až 18 mesiacov na výrobu a vypustenie 800 satelitov, ktoré sú minimom pre zabezpečenie komerčnej prevádzky internetových služieb.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

 1. Prajem p.Elonovi Muskovi, aby mu to
  zo Starlingom vyšlo a ja sa dožil toho, že je-
  ho internetové služby pre ľudí celého sveta
  (teda tých,ktorí by mali záujem) stáli na jeden
  mesiac 1dolár,ako sa vyjadril on sám kedysi
  v začiatkoch ako som o tom čítal.

Pridajte komentár