„SsangYong“ spúšťa elektrickú ofenzívu. Pomôže mu pritom čínsky gigant BYD

0

Najstaršia automobilka z Južnej Kórey, SsangYong, bola nedávno zachránená pred bankrotom vďaka konglomerátu KG a premenovaná na KG Mobility. Jej reštart pritom prinesie aj ofenzívu plne elektrických modelov. Prvý už smeruje do Európy a ďalšie sa vyvíjajú v spolupráci s BYD.

SsangYong, ktorý stále pôsobí aj na Slovensku, je špecialista na cenovo dostupnejšie vozidlá typu SUV. Aktuálne však už prebieha rebranding, a tak sa zrejme aj v rámci SR dočkáme zmien minimálne v názvosloví. Ako informuje Carscoops, vo Veľkej Británii už prebehol rebrand, pričom spoločnosť KG Mobility sa tam volá KGM Motors.

KGM Torres EVX smeruje na európsky trh

Dozvedáme sa tiež, že na britský trh už smeruje nový elektromobil „SsangYong“ Torres EVX, ktorý bude dostupný v najbližších mesiacoch. A už skôr boli zverejnené jeho niektoré špecifikácie. Napr. rozmery 4 715 x 1 890 x 1 725 (dĺžka x šírka x výška). KGM Torres EVX je tak elektrické SUV strednej triedy.

Jeho svetlá výška je 174 mm a určite poteší vysoko nadštandardným objemom batožinového priestoru. A to 839 l, resp. 1 662 l po sklopení zadných sedadiel. A aktuálne boli potvrdené údaje ohľadom výkonu – 150 kW (pohon prednej nápravy) a kapacity batérie – 73,4 kWh. Upresnený bol pritom dojazd, a to z „cca 500 km“ na 462 km (WLTP).

„SsangYong“ KGM Torres EVX ponúkne aj užitočnú funkciu V2L, ktorá umožňuje napájanie elektrických zariadení energiou z trakčnej batérie. V rámci štandardnej výbavy nájdeme tiež dva 12,3-palcové displeje (digitálny prístrojový panel + centrálny infotainment), podporu Apple CarPlay a Android Auto či zadné parkovacie senzory, cúvaciu kameru, automatické núdzové brzdenie a ďalšie bezpečnostné systémy.

Stále však nepoznáme cenu elektromobilu Torres EVX pre európske trhy. V domovskej Južnej Kórey sa model začal v minulom roku predávať za cca 34 000 až 37 000 € po prepočte.

Ďalšie elektromobily aj vďaka spolupráci s BYD

Spoločnosť KGM Motors aktuálne prostredníctvom tlačovej správy informovala, že vyvíja hneď tri ďalšie elektromobily. A to stredne veľké SUV KR10, veľké SUV F100 a pickup O100 (ide o názvy konečných modelov). Veľmi zaujímavou informáciou pritom je, že vývoj prebieha v spolupráci s čínskym gigantom BYD.

kgm f100

Zdroj: KGM Motors

Tieto elektromobily budú prvými „SsangYongmi“, ktoré vyrastú na platforme navrhnutej špeciálne pre elektromobily. Možno práve na platforme od BYD (e-Platform 3.0?), uvidíme. Vývoj menšieho z chystaných SUV (nie je na obrázkoch) a pickupu je pritom zjavne v pokročilom štádiu, keďže do výroby sa majú dostať v 2. polovici tohto roku. Na bližšie informácie si však musíme počkať.

kgm o100

Zdroj: KGM Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý elektrický Ssangyong je už v európskom predaji. Cenou však zrejme nepoteší
„Cenovo dostupné“ mini-eSUV z Vietnamu príde zrejme aj do Európy
Čínsky BYD chce ovládnuť európsky trh s elektromobilmi a oznámil továreň v Maďarsku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár