Japonci vyvinuli hyper-elektromobil, ktorý sa vyrovná Tesle Roadster 2. Avšak…

0

Zdajú sa vám od predstavenia 2. generácie Tesly Roadster všetky automobily pomalé? „Nič to“, z Japonska totiž prichádza plnohodnotná konkurencia. Elektromobil Aspark Owl sa totiž podľa testov Tesle minimálne vyrovná, a to pri akcelerácii z 0 na 100 km/h. Má to však svoje „ale“.

Pri predstavení prototypu elektrického hyperšportu Aspark Owl na minuloročnom autosalóne vo Frankfurte sa hovorilo o zrýchlení z na 0 na 100 km/h pod 2 sekundy. Novinár z Gigazine bol aktuálne svedkom reálneho testu, v rámci ktorého sa to podarilo predsériovému elektromobilu Aspark Owl za 1,921 sekundy.

To znamená veľmi podobnú hodnotu ako v prípade Tesly Roadster 2. generácie. Tá totiž podľa výrobcu zrýchli z 0 na 60 MPH (97 km/h) za 1,9 sekundy. Treba však povedať, že japonskému elektromobilu sa to podarilo na hladkých závodných „slick“ pneumatikách, ktoré boli navyše zahriate pomocou špeciálnej zmesi. Aspark ale očakáva, že rovnaký výsledok sa mu podarí dosiahnuť aj na pneumatikách, ktoré sú schválené na bežné komunikácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nové detailné fotografie a farby Tesly Roadster 2, plus video z testovania akcelerácie
Nová Tesla Roadster spozorovaná a odfotografovaná v rámci bežnej premávky

Za cenu 20 Roadsterov

V prípade porovnávania Tesly Roadster 2 a Asparku Owl je však namiesto regulárnosti dosiahnutých časov na „stovke“ ďaleko podstatnejšia ich cena. Kým Tesla ponúkne svoj extrémny elektromobil za 200 000 USD, Aspark Owl má stáť až 3,5 milióna EUR. A to je neuveriteľný rozdiel. A čo za tieto peniaze dostanete?

Aspark Owl – známe špecifikácie

Okrem famózneho zrýchlenia (0 – 100 km/h za 1,921 s) a šokujúcej ceny (3,5 mil. €) poznáme aj údaj o výkone a výške vozidla. Pod kapotu elektromobilu sa zmestilo 1 000 konských síl. Kvôli aerodynamike je vozidlo vysoké len 99 cm. Karoséria je celo-karbónová. Spoločnosť Aspark plánuje vyrobiť len 50 ks, takže zberatelia originálnejších vozidiel si prídu na svoje.

Zdroj: Gigazine cez Drivemag

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár