Jeden z prvých majiteľov solárnej strechy Tesla hovorí o jej inštalácii a nákladoch

4

Tri Huynh je jeden z prvých bežných zákazníkov, ktorý sa môže pochváliť solárnou strechou Tesla. V rozhovore s youtuberom Alexom Gubermanom ozrejmil celý proces od objednania, cez inštaláciu až po reakcie okolia. Vyjadril sa taktiež k nákladom.

Analýza za pomoci dronu

Huynh si objednal solárnu strechu Tesla vo vyhotovení „Textured“ hneď ako to bolo možné. Rok pred samotnou inštaláciou ho navštívili dvaja technici Tesly, ktorí spravili analýzu jeho strechy, vrátane jej orientácie voči slnku a identifikácie najvhodnejšieho systému. Pri analýze použili aj dron.

2 týždne, 20 ľudí

Procesu inštalácie solárnej strechy Tesla sa zúčastnilo až 20 ľudí. Tí robili celý strešný systém 2 týždne. Pomerne dlhá doba inštalácie bola z časti spôsobená aj nepriaznivým počasím. Podľa Huynha, Tesla ešte stále hľadá optimálny počet ľudí, ktorý je potrebný pri inštalácii.

Záujem okolia

Tri Huynh uviedol, že reakcie na jeho novú solárnu strechu zo strany susedov boli veľmi pozitívne. „Myslia si, že je to úžasné a majú veľa otázok. Počas inštalácie sa u nás pristavovali ľudia aj na 20 minút a rozprávali sa s inštalatérmi,“ hovorí Huynh.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
DETAILY: Tesla predstavila nárazuvzdornú solárnu škridlu
Tesla urobí z 50 000 domácností najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete
Tesla začala inštalovať solárnu strechu bežným zákazníkom. Takto vyzerá jedna z prvých

Nemôže si ju dovoliť každý

Huynh sa vo všeobecnosti vyjadril aj k nákladom. Podľa neho je veľký rozdiel v cene solárneho systému a bežnej strechy. Neodporúča ho preto ľuďom, ktorí sú citliví na financie.

Ako vieme, 1 m² solárnej krytiny stojí v priemere 235 USD (cca 190 €). Tesla ale hovorí, že po započítaní úspor za elektrickú energiu, je solárna strecha lacnejšia ako tá klasická.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: E for Electric

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

    • Tesla kúpila Solarcity, pričom solárna strecha sa vyrába v Tesla Gigafactory 2, predáva sa cez oficiálnu stránku Tesly a pôvodná doména SolarCity smeruje na podstránku Tesly – „Tesla Solar Roof“.

Pridajte komentár