Tesla začala inštalovať solárnu strechu bežným zákazníkom. Takto vyzerá jedna z prvých

3

Zhruba 16 mesiacov od predstavenia solárnej strechy, resp. solárnych škridiel značky Tesla, začal výrobca realizovať prvé inštalácie bežným zákazníkom. A konečne máme možnosť pozrieť sa na jednu z nich. Jedná sa pritom o vzor „Textured“. 

Tesla koncom minulého roka oficiálne potvrdila, že v poslednom štvrťroku 2017 začala vo svojej Gigafactory 2 v Buffale vyrábať solárnu strešnú krytinu v 2 zo 4 vyvinutých prevedení. A to Textured and Smooth. Začiatkom roka zas spoločnosť potvrdila, že začne s inštaláciou svojej solárnej strechy bežným zákazníkom, mimo radu svojich zamestnancov. Spočiatku však najmä na domácom kalifornskom trhu.

solarna strecha tesla

Na nasledujúcich fotografiách máme možnosť vidieť solárnu strechu Tesla s textúrou „Textured“, ktorá bola inštalovaná na rodinnom dome v San Jose. Jej solárne časti nie sú integrované do celej po celej časti plochy strechy, ale „len“ v častiach, kde dopadá najintenzívnejšie slnečné žiarenie počas najdlhšej doby. Tesla tvrdí, že systém vyprodukuje až 9,85 kW.

Nie je lacná, ale investícia sa vráti

Tesla taktiež tvrdí, že bežného zákazníka vyjde 1 m² solárnej krytiny na 235 USD (190 €). To sa zdá na prvý pohľad skutočne veľa, výrobca ale dodáva, že po započítaní úspor za elektrickú energiu, stojí solárna strecha menej ako tá klasická. Tesla poskytuje na strešnú krytinu doživotnú záruku a 30-ročnú záruku na produkciu energie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
DETAILY: Tesla predstavila nárazuvzdornú solárnu škridlu
Tesla urobí z 50 000 domácností najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete
Tesla začala meniť Gigafactory na najväčšiu “strešnú” solárnu elektráreň sveta

solarna strecha tesla

Zdroj: @toblerhaus cez Twitter

Solárna strecha je aktuálne vypredaná

Tesla začala prijímať objednávky na svoju solárnu strechu v máji 2017, a to za rezervačný poplatok 1 000 USD. Za prvých pár týždňov sa vypredala až do roku 2018. To však platilo ešte predtým, ako došlo k produkčným odkladom. Takže noví zákazníci si počkajú na svoju solárnu strechu zrejme dlhší čas, vrátane tých európskych.

Podrobnejšie informácie o solárnej streche nájde v našom článku Tesla predstavila nárazuvzdornú solárnu škridlu.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: @toblerhaus cez Twitter 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Strechy od Tesly nie su nic nove na trhu.
  V roku 2013 alebo 14 neviem uz presne som navstivil vystavu expo v sanghaji kde tieto strechy ponukali cinsky vyrobcovia uz vtedy.Vykon 10kw dostacujuci na pokrytie priemernej spotreby obycajnej rodiny.Cena cca 10000eur aj riadiacou jednotkou.
  Problem ze EU na to uvalilo obrovske clo aby sa to neoplatilo dovazat do europy pretoze by sa nepredali nase vyrobky ktore v tej dobe boli totalne zastarane.
  Priklad,u nas sa predavali panely s výkonom 90watov tie cinske s 30 rocnou zarukou 170watov.
  Vsetko je to uz vymyslene ale buhuzial nasi europoslanci ktory nam chcu len dobre robia vsetko preto aby sme sa k takemuto tovaru nedostali.
  Viete si totiz predstavit ze by sa pokryl dopyt po enrgii s tychto panelov a chceli by ste sa odpojit od SSE?!
  Co by sa asi udialo keby sme MY obyčajný občania nechceli predrazenu energiu fotovoltaickych panelov ktore dotujeme mimochodom vsetci z nasich dani?!
  1mw energie u nas stoji priemerne 40eur ale nase kocurkovo podpisalo zmluvy na solarnu energiu pre vyvolenych na sumy ktore sa pohybuju v rozmedzi od 300 az 400 eur za MW na 15rokov!!!!
  Ten rozdiel doplácame bohuzial my vsetci.

  • Na Slovensku nehrozí, aby si sa odpojil od el. siete s napájaním iba zo solárnych panelov. To by si sa musel v zime elektriky vo veľkej miere vzdať. U nás je vhodnejšie použiť iný typ obnoviteľnej energie, prípadne mix. Čistý solár ti pri normálnych podmienkach ostrov neutiahne.

Pridajte komentár