Nová solárna strecha Tesla sa chystá do Európy a bude vedieť roztopiť sneh

0

Elon Musk potvrdil, že novej solárnej strechy Tesla s označením „Solarglass“ sa dočkáme aj v Európe. Taktiež oznámil, že ich strecha by mala byť „dovybavená“ o vyhrievaciu mriežku, ktorá roztopí ľad a sneh.

V októbri minulého roka uviedla Tesla na trh 3. verziu svojej solárnej strechy s mnohými vylepšeniami. Tie sa týkali aj zjednodušenia inštalácie, keďže trvanie inštalácie u zákazníka bolo jedným z najväčších problémov strechy na ceste k masovejšej výrobe a aplikácii.

Podľa najnovších plánov chce Tesla vyrábať 1 000 solárnych striech za týždeň, čo zjavne umožní kalifornskej spoločnosti expandovať aj na zámorské trhy, vrátane Európy. Aktuálne sa totiž Elon Musk vyjadril, že už čoskoro oznámia čas príchodu Solarglass do Európy a Číny.

Veľmi skorý časový horizont ale zrejme nemôžeme očakávať. Electrek totiž uvádza, že o novú solárnu strechu Tesla je enormný záujem v celých Spojených štátoch, takže Tesla bude musieť najskôr uspokojiť hlavnú časť dopytu na domácom trhu.

Vyhrievacia mriežka do zimy

Elon Musk tiež oznámil, že v rámci solárnej strechy by mali implementovať vyhrievaciu mriežku. Reagoval tým na pripomienku jedného z používateľom siete Twitter, ktorý napísal, že Solarglass nebude fungovať v jeho regióne kvôli množstvu snehu.

„Myslím, že (Solarglass) bude stále lepšia ako normálna strecha, ale pridanie vyhrievacej mriežky pre automatické odstránenie ľadu a snehu znie ako dobrá možnosť. To už máme v rámci okien áut,“ napísal Elon Musk.

Solárne panely aj solárna strecha generujú určité teplo, ktoré do určitej miery dokážu topiť ľad a sneh. Určite však nie vo všetkých oblastiach a v konkrétnych situáciách. Preto by mohla byť vyhrievacia mriežka vítanou pomocou. Veď solárne panely fungujú aj cez zimu, ich články však musia byť „čisté“.

A čisté nielen v zmysle snehu a ľadu, ale aj rôznych nečistôt,. Zrejme aj preto Tesla pracuje na laserovom čistiacom systéme, ktorý si nechala nedávno patentovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dojmy z novej solárnej strechy Tesla V3 od jedného z prvých majiteľov
Reálne ponuky ukazujú, že nová solárna strecha Tesla je lacnejšia o 40 %
Tesla Powerwall pomohla ušetriť austrálskej rodine počas 4 rokov 7 650 € za elektrinu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár