„Hacker“ zistil skutočné hodnoty kapacity batérií elektromobilov Tesla

0

Jason Hughes je majiteľom Tesly Model S a je známy tým, že sa vie „nabúrať“ do systému vozidla a vytiahnuť z neho rôzne údaje. Tentokrát si „posvietil“ na reálnu a využiteľnú kapacitu batérií v elektromobiloch značky Tesla. Výsledky sú v skutku zaujímavé. V nasledujúcej tabuľke si môžete pozrieť výrobcom uvádzanú kapacitu a skutočnú + využiteľnú kapacitu batérií.

Výrobcom udávaná k.Dostupná kapacitaVyužiteľná kapacita
Originálna 60 kWh61 kWh58.5 kWh
Soft. obmedzená 60 kWh/62.4 kWh
Originálna 70 kWh71.2 kWh68.8 kWh
Soft. obmedzená 70 kWh/65,9 kWh
75 kWh75 kWh72,6 kWh
85 kWh81.5 kWh77.5 kWh
90 kWh85.8 kWh81.8 kWh

 

Portál Electrek konfrontoval s týmito výsledkami zástupcu Tesla Motors. Ten sa vyjadril, že celková kapacita batérie je do veľkej miery závislá od rôznych podmienok ako miera vybíjania či teplota, a preto nie je možné jednoznačne určiť presnú kapacitu.

Pre tých čo stihli už Teslu obviniť z podvodu uvádzame, že s podobnými „problémami“ sa potýkajú aj batérie od všetkých ostatných výrobcov. Takže tvrdenie Tesla Motors, by predsa len nemuselo byť zavádzajúce. Napríklad 24 kWh batéria Nissanu Leaf má využiteľnú kapacitu 21,3 kWh.

No a podobné „nepresnosti“ sa netýkajú len batérií elektromobilov. Všetci sme sa už asi stretli s rozdielmi v prípade úložnej kapacity mobilných telefónov, flash diskov, SD kariet, HDD, SSD diskov a pod…

Čo si o tom myslíte? Sú údaje o kapacite batérie zavádzajúce alebo sa prikláňate k názoru, že je naozaj ťažké určiť objektívne hodnoty kapacity batérie?

Zdroj článku: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár