Tretie SUV značky Škoda bude plug-in hybridné. Už onedlho sa nám ukáže v Ženeve

0

Mladoboleslavká automobilka nám ukázala skice kompaktného metského SUV s plug-in hybridným pohonom – Škoda Vision X. Reálny koncept spoznáme už budúci mesiac. 

Automobilka Škoda reaguje na trendy v automobilovom priemysle. Tými sú elektrifikácia a rastúci dopyt po vozidlách segmentu SUV. Preto český výrobca pripravuje už svoje tretie SUV Škoda Vision X, ktoré bude navyše vybavené plug-in hybridným pohonom. To sa nám predstaví už onedlho, a to na marcovom autosalóne v Ženeve. Dovtedy si musíme vystačiť so skicami.

skoda vision x

Novinka ponúkne vyšší posed, kompaktné rozmery a možnosť jazdy na čisto elektrickú energiu. To z nej robí ideálneho spoločníka do mestskej premávky. Vďaka vyššej svetlej výške sa však nestratí ani v ľahšom teréne, za ktorým budete môcť vďaka hybridnému pohonu vycestovať kdekoľvek sa vám uráči. Spomínané vlastnosti robia z nového modelu skutočného univerzála. Skice navyše naznačujú, že by mohol pohladiť dušu nejedného estéta.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Harley-Davidson uvedie na trh svoj prvý elektrický motocykel už o 18 mesiacov
Formula E: Revolúcia prichádza v podobe úplne nového monopostu gen2 | FOTO + VIDEO

Na ceste do elektrifikovanej éry

Škoda Vision X je aj stelesnením ďalšieho vývojového štádia dizajnového jazyka značky. Prenáša pritom charakteristické prvky súčasných SUV do iného segmentu. Koncept sa bude môcť pochváliť výraznými nárazníkmi, robustnými prahmi, rozsiahlou panoramatickou strechou či 20-palcovými diskami kolies.

skoda vision x interier

Škoda Vision X bude ďalším modelom novej elektrifikovanej éry českého výrobcu. Do roku 2025 má byť každé štvrté vozidlo značky Škoda plne elektrické alebo plug-in hybridné.

Zdroj: tlačová správa

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár