Škoda sa už pripravuje na výrobu svojho druhého elektromobilu

3

Crossover Škoda Vision iV bude druhým elektromobilom českej značky a zároveň prvým, ktorý vznikne na špecializovanej koncernovej platforme MEB. A Škoda už chystá jeho výrobu vo svojom závode v Mladej Boleslavi.

Produkcia prvého elektromobilu českej značky, ktorým je Škoda Citigoe iV, bude spustená niekedy v tomto polroku, a to v bratislavskom závode koncernu Volkswagen. Prvý plug-in hybrid značky, Škoda Superb iV, sa zas začne vyrábať na jeseň v českých Kvasinách.

Vision iV bude „eMBéčka“

A prvý model Škody, ktorý bol od základov vyvinutý ako elektromobil, vychádzajúci z konceptu Škoda Vision iV, začne schádzať z výrobných liniek mladoboleslavského závodu českej značky. Malo by sa tak stať budúci rok. Takže je najvyšší čas na prispôsobenie továrne požiadavkám výroby budúceho prírastku.

Škoda aktuálne oznámila, že počas celozávodnej dovolenky realizovala v rámci všetkých svojich 3 českých závodov až 180 rôznych projektov (130 v Mladej Boleslavi), pričom viacero z nich sa týkalo elektromobility. V Mladej Boleslavi pritom okrem iného pribudli aj nové zváracie roboty, ktoré budú mať na starosti Škodu Vision iV.

A to je dobré znamenie, ktoré nasvedčuje tomu, že by mala výroba tohto elektrického crossoveru veľkosti modelu Kodiaq začať podľa plánu, čo nebýva v prípade nových elektrických modelov samozrejmosťou. To sa pritom nevzťahuje len na Teslu, ktorá trpí v tomto smere priam chronickými problémami.

Čo očakávať?

Čo sa týka sériovej verzie elektromobilu, ktorý vzíde z konceptu Škoda Vision iV, tá by sa nemala výraznejšie líšiť od pomerne nedávno testovaného predprodukčného prototypu. Ten pritom disponoval výkonom 225 kW a 83 kWh batériou, ktorá má zabezpečiť dojazd 500 km.

Kompaktný elektrický crossover ponúkne tiež pohon oboch náprav, pričom sa máme tešiť aj na bohatý vnútorný priestor. A to či už pre posádku, alebo batožinu. Premiéra sériového modelu je naplánovaná na budúci rok. Budeme tak dúfať, že v rovnakom roku sa dostane aj na trh.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda berie elektromobilitu vážne. Dôkazom je množstvo súvisiacich aktivít
Prvé 2 elektromobily od Škody je už možné rezervovať. A to v „Mekke“ e-mobility
Škoda: Naše e-autá budú atraktívne z hľadiska ceny aj dojazdu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Čo môžu to robia lebo čas sa pre elektrické autíčka rozbehne a konkurencia bude ďaleko väčšia.A to naj, pôjdu ceny rapídne dolu.Tak a máme sa na čo tešiť.

  2. hm…a kedy Skoda vyrobila prve elektricke auto?…neviem o tom…a uz ide ,,vyrabat,, druhe?…jaaaj ano…na papieri !…sluby sluby a potom ich caka krach !

Pridajte komentár