Test elektromobilu Škoda Vision iV, ktorý má blízko sériovému vozidlu

2

Budúci rok príde na trh zaujímavé elektrické SUV veľkosti modelu Kodiaq – Škoda Vision iV. A Autoexpress mal možnosť otestovať jeho koncept, ktorý má zodpovedať sériovému vozidlu na 85 %.

Škoda Vision iV sa stane prvým vozidlom českej značky, ktorý bol od základov postavený ako elektromobil. Vyrastie pritom na špecializovanej koncernovej platforme pre elektromobily – VW MEB.

Príťažlivé vozidlo

Magazín Autoexpress, ktorý mal možnosť otestovať koncepčný model, hovorí, že elektrická budúcnosť Škody bola zatienená „fanfárami“ okolo chystaných elektromobilov z rodiny Volkswagen ID. Dodáva pritom, že česká „simply clever“ značka sa blíži k svojmu nemeckému náprotivku, pokiaľ ide o príťažlivosť.

Nemá to byť pritom len o elektrickom pohonnom ústrojenstve s výkonom 225 kW a pohonom oboch náprav. Či 500 km dojazde, ktorý zabezpečuje 83 kWh batéria. Tieto parametre sú samozrejme veľmi dôležité, avšak Autoexpress uvádza, že Škoda Vision iV by mohla byť pre českú automobilku významná aj z hľadiska dizajnu.

Má ísť o komplexné vozidlo, ktoré je „špeciálne“ na pohľad, pričom podobný pocit zažíva vodič aj po usadnutí za volant. Dojem z vozidla však kazí príliš „krehké“ odpruženie, čo je ale typické pre koncepčné vozidlá. Exteriérový dizajnér Škody Omer Halilhodzic pritom hovorí, že testovaný koncept má zodpovedať sériovému vozidlu z 85 %.

Avizované zmeny

Jednou z oblastí, ktorá sa má dočkať zmien, je interiér. A to nie vzhľadom na jeho futuristický „look“ žiadnym prekvapením. Halilhodzic hovorí, že sa musia v tomto smere držať „dedičstva“ značky, s ohľadom na dostupnosť pre ľudí.

Elektrické SUV bude ponúkané v dvoch verziách. A to ako „coupé-SUV“ (testované vozidlo) a praktickejšie konvenčné SUV. Halilhodzic v tejto súvislosti dodáva, že coupé verzia môže mať v rámci sériového vozidla strechu s ešte nižšou líniou. Aj napriek tomu má byť v kabíne stále dostatok priestoru.

Zdroj titulnej fotografie: Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda predstavila elektrickú „X4“ s 83 kWh batériou a dojazdom 500 km
Škoda naznačila cenu svojej elektrickej vlajkovej lode Vision iV
Škoda predstavila v Bratislave svoj prvý elektromobil! Čo ponúkne?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. vyzerá celkom k svetu táto škodovka…, škoda že to bude drážava…, aspoň podľa tých parametrov to určite pod 50000 nepôjde…

Pridajte komentár