Škoda predstaví v Ženeve koncept elektrického crossoveru. Toto sú jeho skice

1

Automobilka Škoda nás už čoskoro poteší predstavením svojho druhého elektrického konceptu menom Škoda Vision iV. Podľa jej slov ponúka pohľad na elektrickú budúcnosť značky.

Škoda investuje do elektromobility a súvisiacich služieb v nasledujúcich 4 rokoch 2 miliardy €. Jedná sa pritom o najväčší program v histórii českej automobilky. Vďaka nemu predstaví do roku 2022 až 10 elektrifikovaných modelov.

K prvým e-autám, ktoré uvedie na trh, bude patriť plug-in hybridná Škoda Superb a plne elektrická Škoda Citigo. Tých sa dočkáme už tento rok. V tom nasledujúcom sa môžeme tešiť na elektrické SUV na báze konceptu Škoda Vision E, ktoré bude dostupné v dvoch verziách.

Elektrické „crossover-kupé“

Aktuálne Škoda naznačuje, ako by mohol vyzerať jej tretí elektromobil. Koncept Škoda Vision iV má byť 4-dverovým crossoverom s líniami vozidla typu kupé. V skratke ho pritom charakterizuje ako crossover-kupé.

Česká automobilka vo svojej tlačovej správe informuje, že sa jedná o prvé vozidlo postavené na modulárnej platforme MEB. Tú vyvinul koncern Volkswagen Group špeciálne pre kompaktnejšie elektromobily svojich značiek.

Zmienka o prvom „MEB vozidle“ je však prekvapujúca, nakoľko mala na tejto platforme vyrásť aj Škoda Vision E, ktorá bola predstavená ešte v roku 2017. Je tak možné, že na nej bude postavený až sériový model alebo sa dočkáme v tomto smere ešte nejakých „korekcií“. Podrobnejšie informácie o elektromobile Škoda Vision iV spoznáme pravdepodobne už čoskoro. A to na marcovom autosalóne v Ženeve, kde zažije svoju výstavnú premiéru.

Spoločný prvok všetkých elektromobilov Škoda

Škoda Vision iV sa bude v Ženeve prezentovať napríklad obrovskými 22″ aerodynamickými kolesami či virtuálnymi spätnými zrkadlami, ktoré využívajú kamerový systém. Tie pritom majú pripomínať žraločie plutvy. V prednej časti konceptu nájdeme svetelnú lištu, ktorá vizuálne prepája svetlá a ktorá bude spoločným prvkom všetkých elektromobilov značky.

skoda vision iv

Zdroj: Škoda

Musíme povedať, že skice nás rozhodne navnadili. Veľmi sa tak tešíme na predstavenie, ktoré prebehne zrejme v prvých dňoch ženevského autosalónu. Ten pritom začína 5. marca.

Zdroj (vrátane titulného obrázku): Škoda 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda už vo veľkom testuje nabíjaciu infraštruktúru pre elektromobily
Škoda sa zameriava na cenovo dostupnú a fascinujúcu elektromobilitu
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár