Škoda predstaví sériovú podobu elektromobilu Vision iV v 1. polovici tohto roka

4

Mladoboleslavská automobilka aktuálne informuje, že svoj elektrický SUV/crossover, Škoda Vision iV, predstaví v prvej polovici roka 2020, a to v sériovej podobe.

Rok 2020 bude pre Škodu v znamení viacerých jubileí, ale aj nových elektrifikovaných modelov. Tým najzaujímavejším bude určite model Vision iV. Pôjde pritom o prvé vozidlo značky, ktoré bolo vyvinuté „čisto“ ako elektromobil (na koncernovej platforme MEB), keďže Citigoe iV je elektrickou verziou pôvodne spaľovacieho modelu Citigo.

Spoločnosť Škoda Auto si tento rok pripomína okrem iného 125 rokov od počiatku svojej existencie (1895 – spustenie výroby bicyklov Laurin & Klement), 115 rokov od debutu prvého automobilu Laurin & Klement Voiturette či 95 rokov od fúzie spoločností Laurin & Klement a Škoda. No a v budúcnosti bude môcť zrejme odkazovať na tento rok, ako na rok, kedy spustila výrobu svojho prvého „natívneho“ elektromobilu.

Veď podľa skorších správ by mala byť produkcia modelu Škoda Vision iV spustená tento rok. V auguste 2019 pritom česká automobilka oznámila, že začala pripravovať závod v Mladej Boleslavi na výrobu tohto kompaktného elektrického SUV/crossoveru. Takže tento rok by mala byť Škoda pripravená na spustenie výroby.

Špecifikácie konceptu a prototypu

Čo sa týka parametrov sériovej verzie elektromobilu, ktorý vzíde z konceptu Škoda Vision iV, tie by sa nemali výraznejšie líšiť od testovaného predprodukčného prototypu, ktorý disponoval výkonom 225 kW a 83 kWh batériou, ktorá má zabezpečiť dojazd 500 km.

Oficiálne predstavený koncept pritom sľuboval pohon oboch náprav, nabitie na 80 % za 30 min, zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 5,9 sekundy, pružné zrýchlenie z 80 na 120 km/h za menej ako 4 sekundy či maximálnu rýchlosť 180 km/h.

Jeho rozmery, 4 665 x 1 926 x 1 613 x 2 765 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor), boli podobné modelu Kodiaq. Batožinový priestor dosahoval objem 550 l. V sériovej verzii by sme sa mohli dočkať aj pokročilej konektivity či prvkov „polo-autonómneho“ riadenia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová Škoda Octavia s plug-in hybridným pohonom ponúkne e-dojazd 55 km
Tajné oddelenie Škody: Ako prebieha vývoj elektromobilu Vision iV?
Plug-in hybridná Škoda Superb je v SR lacnejšia ako porovnateľný dízel

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár