Škoda ukázala skicu interiéru svojho nového elektrického konceptu Vision iV

4

Zhruba pred týždňom nám mladoboleslavská automobilka ukázala prvé skice svojho nového elektrického konceptu Škoda Vision iV, ktorý predstaví už onedlho na ženevskom autosalóne. Aktuálne informuje o interiéri svojej novinky.

Škoda Vision iV ponúka podľa výrobcu pohľad na elektrickú budúcnosť značky. Jedná sa o 4-dverový crossover s líniami vozidla typu kupé. V skratke ho pritom charakterizuje ako crossover-kupé.

Vízia „MEB“ interiéru

Nový elektromobil je postavený na modulárnej platforme MEB, ktorú vyvinul koncern Volkswagen Group špeciálne pre kompaktnejšie elektromobily svojich značiek.

Aktuálne zverejnená skica je podľa Škody pohľadom do budúcnosti, pričom odhaľuje ako by mohol vyzerať interiér prvého elektromobilu značky, postaveného na platforme MEB. Ten má pritom úplne novú koncepciu.

Nová koncepcia

Vďaka novej koncernovej „e-platforme“ sa interiér elektromobilu Škoda Vision iV zaobíde bez bežného stredového tunelu. To umožnilo dizajnérom vytvoriť veľkorysú kabínu vozidla.

Medzi sedadlami vodiča a spolujazdca nájdeme v rámci spodnej úrovne veľký odkladací priestor. Nad ním sa nachádza stredový panel, ktorý je pre posádku na predných sedadlách ľahko dostupný. Nájdeme na ňom priestor pre 2 smartfóny, ktoré je možné bezdrôtovo spárovať so systémom obsluhy a infotainmentu vozidla. K dispozícii je pritom aj indukčné nabíjanie.

Prístrojový panel má 2 úrovne a jeho tvary a dizajn sú inšpirované línia prednej časti vozidla. Veľký displej infotainmentu je umiestený v hornej časti, pričom má pôsobiť, akoby sa nad panelom vznášal. Pod displejom sa nachádza opierka pre ruku, ktorá má zabezpečiť komfort pri jeho obsluhe. Volant má taktiež novú koncepciu, ktorú definujú len 2 ramená. Namiesto znaku na ňom nájdeme nápis Škoda.

Koncepčný elektromobil Škoda Vision iV zažije svoju svetovú premiéru na autosalóne v Ženeve, ktorý začína 5. marca. O všetkom podstatnom vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Škoda 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Prvý elektromobil Škoda má stáť 19 000 € a ponúknuť dojazd 300 km
Škoda sa zameriava na cenovo dostupnú a fascinujúcu elektromobilitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár