Škoda Vision GT: Pustia sa Česi do športového elektromobilu?

1

Škoda prekvapila predstavením „počítačovo animovaného dizajnového modelu“ Škoda Vision GT. Ten má nadväzovať na športovú tradíciu značky.

Škoda nie je dnes značkou, od ktorej by sme očakávali výsostne športové modely. V jej ponuke síce nájdeme športovo ladené verzie „tradičných“ modelov s prívlastkom RS, tie však majú ďaleko od „dedikovaných“ športiakov.

Zmena v tomto smere však nemusí byť nemožná. Veď napr. technický šéf Škody Christian Strube ešte v roku 2017 v rozhovore pre Autoexpress povedal, že by mohli na trh uviesť aj elektrické športové kupé, ktoré by odkazovalo na niekdajšie športové modely ako napr. Škoda 110 R kupé.

„Škoda 1100 OHC v novom kabáte“

Aktuálne Škoda odkazuje na svoju športovú minulosť dizajnovou štúdiou Škoda Vision GT. Tento model, ktorý je zamýšľaný ako elektromobil, má byť inšpirovaný športovou ikonou značky z roku 1957, a to vozidlom Škoda 1100 OHC.

skoda vision gt

Zdroj: Škoda

„Škoda vysiela týmto konceptom jasný signál udržateľnej športovosti a emócií v digitálnom veku. Digitálna štúdia Vision GT nadväzuje na tradíciu série Ikony v novom kabáte, ktorá taktiež zahŕňa ikonické historické vozidlá automobilky Škoda, medzi ktoré patria Škoda 130 RS, Škoda Felicia alebo Škoda Rapid Monte Carlo,“ napísala česká značka vo svojej tlačovej správe.

Škoda Vision GT je pritom rovnako ako model 1100 OHC výsostne športové vozidlo s otvorenou karosériou. Ide však o plne otvorené jednomiestne vozidlo s centrálne umiestnených odpruženým sedadlom. Plochá obrazovka, ktorá sa nachádza nad splošteným karbónovým volantom, má pritom slúžiť aj ako veterná clona.

Dôležité informácie sa majú premietať aj na štít prilby vodiča. Podobne ako v prípade tzv. head-up displeja. Vozidlo má mať aj aktívnu aerodynamiku, ktorej súčasťou je tiež dvojdielne zadné krídlo.

Táto dizajnová štúdia je podľa automobilky Škoda k videniu na výstave „Dizajn a transformácia“, ktorá sa koná v Bruseli. Každopádne je škoda, že nám česká značka ukázala len 2 počítačovo animované skice.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrická Škoda Octavia s dojazdom až 600 km má údajne stáť od 35 000 €
Škoda nahradí Fabiu elektromobilom s podobnou cenou, hovorí šéf značky
Škoda predstavila štúdiu 7-miestneho elektromobilu s dojazdom cez 600 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ak sa zamyslím nad celou paletou vozidiel v koncerne VW, tak sa športiak v duchu Škoda Vision GT sotva presadí. Ak však Škoda predsa len prekvapí, tak nech!

Pridajte komentár