Elektrická Škoda Vision E bude dostupná ako SUV aj SUC

0

Škoda Vision E, ktorá bude prvým elektrickým SUV značky, sa bude ponúkať v dvoch karosárskych variantoch. A to ako bežné SUV a tzv. SUC so „športovým zadkom“.

SUV-éčka so športovým strihom začínajú byť čoraz viac populárne. Jedná sa o vozidlá, ktorých horná línia karosérie klesá smerom k zadnej časti vozidla, čo evokuje modely typu coupe. A na tento trend reaguje aj mladoboleslavská automobilka.

Daňou za športovejší vzhľad je však väčšinou menší objem batožinového priestoru. Škoda však kladie dôraz aj na praktickosť svojich modelov, vrátane veľkosti kufra. A tak je pomerne pochopiteľné, že bude ponúkať aj praktickejší variant.

Stane sa tak rovnako ako v prípade modelu Kodiaq na čínskom trhu, kde ponúka výrobca nám dobre známu verziu, ako aj verziu „GT“ s coupe zadkom. Koncept Škoda Vision E je pritom coupe verziou, ktorá má byť podľa šéfa Škody pre predaj a marketing, Alaina Faveya, po dizajnovej stránke blízko sériovému vozidlu.

To znamená, že v tejto chvíli nevieme, ako bude vyzerať štandardná SUV verzia. Ani to, ktorá z nich príde na trh skôr. Autocar navyše informuje, že prvý model by sa mal začať dodávať až koncom roka 2021. To je cca o rok neskôr, ako sa spomínalo doteraz.

Cena?

Šéf mladoboleslavskej automobilky, Bernhard Maier, sa na margo ceny modelu Škoda Vision E prezentoval v minulosti veľmi zaujímavým vyjadrením. Povedal totiž, že tá má byť porovnateľná s cenou dieselovej Octavie.

Favey neskôr povedal, že cena by mala byť porovnateľná so strednými až vyššími verziami modelu Kodiaq. Pred pár dňami sa zas nechal počuť Thomas Ulbrich, ktorý zodpovedá za elektromobilitu vo Volkswagen Group, že elektromobily z rodiny VW ID, budú mať ceny podobné porovnateľným dieselovým modelom.

A keďže Škoda patrí pod koncern VW Group a model Vision E bude postavený na spoločnej koncernovej platforme MEB, skúsime si aplikovať túto „rovnicu“ pre výpočet možnej ceny českého elektromobilu. Vyjde nám tak suma okolo 34 000 €, čo je cena, za ktorú sa predáva model Kodiaq s dieselovým motorom, pohonom 4×4 a automatickou prevodovkou. Dojazd elektromobilu má byť pritom podľa Faveya minimálne 500 km. Neuvádza však podľa akého cyklu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý elektromobil Škoda má stáť 19 000 € a ponúknuť dojazd 300 km
Nová Škoda Octavia zrejme príde aj v hybridnej verzii RS s e-dojazdom 70 km
Novinky o e-SUV Škoda Vision E: Avizovaná cena, dojazd a športová verzia RS

Zdroj: Autocar, titulná fotografia: autoexpress.co.uk

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár