Novinky o e-SUV Škoda Vision E: Avizovaná cena, dojazd a športová verzia RS

1

Šéf Škodovky pre obchod a marketing prezentoval nové, viac ako zaujímavé informácie o pripravovanom elektrickom SUV Škoda Vision E. Tie sa týkajú odhadovanej ceny, minimálnej úrovne dojazdu, ako aj športovej verzie RS.

Škoda Vision E príde na trh v roku 2020 po modeli Citigo-e ako druhý elektromobil Škoda. Alain Favey, obchodný a marketingový šéf značky aktuálne hovorí, že do 2 rokov od jej uvedenia sa dočkáme aj športovej verzie RS. Tá bude prvým predstaviteľom športových modelov „budúcnosti“.

„Vision E RS bude viac o štýle a zážitkoch a nie nevyhnutne o výkone. Naši zákazníci majú radi športový pôžitok z jazdy, avšak bez toho, aby sa stal z vozidla bláznivý športiak,“ hovorí Favey.

Potvrdená jedna batéria aj minimálny dojazd

Favey taktiež informuje, že Škoda Vision E sa veľkostne zaradí medzi Karoq a Kodiaq. Zaujímavejšou informáciou však je, že elektrické SUV bude disponovať len jednou verziou batérie. Tzn, že nebudeme mať na výber z viacerých kapacít, a teda ani rôznych úrovní dojazdu.

Poteší tak aspoň potvrdenie dojazdu 500 km, ktorý má byť minimom, čo Vision E ponúkne. „Ak nebude mať  dojazd aspoň 500 km, nemá zmysel uvádzať model na trh,“ hovorí Favey. Veríme, že sa bude jednať o reálny dojazd a nie „laboratórny“ výpočet podľa NEDC.

Prvá konkrétna cenovka

V súvislosti s cenou elektromobilu Škoda Vision E sme v minulosti počuli neuveriteľné vyjadrenie šéfa automobilky, ktorý hovoril o cene podobnej dieselovej Octavii. Favey aktuálne zrejme viac zreálňuje možnú cenu elektrického SUV, keď spomína sumu 28 000 libier (cca 32 000 €).

Vzhľadom na dnešné pomery sa však takisto jedná o veľmi optimistickú cenovku. Počítajme tak radšej s tým, že sa je to cena bez dane. So slovenskou DPH by elektromobil vyšiel na 38 500 €, čo vzhľadom na klesajúce ceny batérií nie je žiadnym sci-fi. Veď koncernový súrodenec Volkswagen I.D. Crozz má stať na nemeckom trhu 40 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Vision E: Všetko, čo vieme o českom konkurentovi Tesly Model X
Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Príde aj ako hybrid
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?
Faceliftovaná Škoda Superb na špionážnych fotkách. Plug-in hybrid špičkou

Neskorší príchod na trh má byť výhodou

Ako sme už spomínali, Škoda Vision E sa dostane na trh v roku 2020. To je neskôr ako v prípade mnohých modelov od konkurencie. Veď napríklad spomínaný koncernový Volkswagen I.D. Crozz, s ktorým bude zdieľať rovnakú platformu aj techniku, príde už budúci rok.

Favey však hovorí, že mať dva roky na prípravu je dobré. A to najmä kvôli dobudovaniu nabíjacej infraštruktúry. Prvým „elektrickým testom“ Škody bude elektrická verzia mestského mini-vozidla Citigo. Podľa Faveyho poslúži na získanie skúsenosti, potrebných k zabezpečeniu prípravy predajcov a servisných stredísk. A to nielen pre model Vision E, ale všetkých 5 pripravovaných elektromobilov.

Zdroj: Autocar

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár