Škoda ukázala skicu interiéru nového koncepčného elektromobilu Vision 7S

1

Automobilka Škoda sa chystá predstaviť štúdiu nového elektromobilu menom Škoda Vision 7S, ktorá je nositeľom nového dizajnového jazyka značky. Aj názov vozidla pritom naznačuje, že tiež ponúkne 7-miestnu konfiguráciu sedadiel. No aktuálne nám Česi poodhalili skicu interiéru svojej avizovanej novinky.

Čisto elektrická štúdia Škoda Vision 7S je prvé koncepčné vozidlo značky Škoda, ktoré je formované novým dizajnovým jazykom. Automobilka teraz na prvej skici poodhaľuje interiér vozidla. Minimalistický interiér sa okrem udržateľných materiálov vyznačuje veľkorysým priestorom až pre 7 osôb s tretím radom sedadiel a Simply Clever prvkami.

„Náš nový dizajnový jazyk je minimalistický, funkčný a autentický. Aj v budúcnosti sa zameriame na klasické prednosti vozidiel Škoda, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor, jednoduché ovládanie a vysoká funkčnosť. S novým dizajnovým jazykom urobila Škoda ďalší krok a ešte viac sa zameria na zákaznícky zážitok. Veľkú kreativitu našich dizajnérov a konštruktérov podčiarkujú variabilne posuvné prvky interiéru a novo vyvinuté Simply Clever prvky ako je napríklad zabudovaná detská autosedačka. Minimalistické línie interiéru nadväzujú na čisté línie exteriéru vozidla,“ uviedol hlavný dizajnér spoločnosti Škoda, Oliver Stefani.

Nové dizajnové prvky

Interiér nového koncepčného vozidla Škoda Vision 7S sa vyznačuje symetrickým „obopínajúcim“ dizajnom. Široká horizontálna palubná doska zasahuje až k dverám, čím ešte viac zvyšuje pocit priestrannosti. Optimálne umiestnená odkladacia plocha pre ruku umožňuje pohodlné ovládanie dotykovej obrazovky a tlačidiel pre rýchly prístup s haptickou odozvou. Dotykové tlačidlá má takisto aj novo navrhnutý volant.

Ambientné osvetlenie osvetľuje rôzne časti interiéru a poskytuje vhodné osvetlenie pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla. Výplne dverí majú takisto interaktívne haptické a vizuálne prvky. Integrovaná detská autosedačka je umiestnená v stredovej konzole, čo má byť najbezpečnejšie miesto vo vozidle. Operadlá predných sedadiel sú vybavené držiakmi na multimediálne zariadenie pre cestujúcich v druhom a treťom rade. Nachádzajú sa tu aj integrované batohy.

Posuvné ovládacie prvky pre rôzne režimy

Priestranný interiér má dve rôzne konfigurácie, ktoré ponúkajú usporiadanie priestoru s ohľadom na samotnú jazdu a odpočinok. V režime Jazda sú všetky ovládacie prvky v základnej polohe a centrálny dotykový displej je otočený vertikálne, aby počas jazdy optimálne zobrazoval dôležité informácie. Režim Relax možno aktivovať pri nabíjaní alebo pri zastávke na odpočinok. Volant a prístrojová doska sa posunú dopredu a sedadlá v prvom a druhom rade sa posunú dozadu, aby mohli cestujúci sedieť ešte pohodlnejšie. Tento variant ponúka cestujúcim maximálny priestor a komfort.

SKODA VISION 7S interier

Zdroj: Škoda

Zdroj: tlačová správa (Škoda)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Nie je nič rozumnejšie ako batérie,“ uvádza Škoda, ktorá chystá nové elektromobily s novým dizajnovým jazykom
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn
Najvýkonnejšia Škoda súčasnosti sa už dá objednať aj v SR

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár