Škoda ponúka ďalšiu ochutnávku zo svojho chystaného elektromobilu Vision 7S

5

Automobilka Škoda nám ukázala ďalšiu skicu interiéru chystanej elektrickej novinky, ktorej koncept nesie meno Škoda Vision 7S. Vozidlo bude nositeľom úplne nového dizajnového jazyka, pričom nové riešenia nájdeme aj v interiéri, vrátane netradičného volantu či pre Škodu neobvyklej orientácie hlavného displeja. Štúdia tohto modelu bude predstavená už onedlho.

Škoda nám postupne poodhaľuje nový elektromobil, ktorého označenie Vision 7S nie je náhodné. Vozidlo bude totiž dostupné aj v 7-miestnej konfigurácii. Na začiatok sa Česi zameriavajú na predstavenie interiéru, o ktorom tvrdia, že sa vyznačuje vysokou funkčnosťou a intuitívnym ovládaním. Hovoria tiež o symetrickom „obopínajúcom“ dizajne.

Novinkou v rámci vozidiel značky Škoda bude napr. centrálny dotykový displej, ktorý bude po prvýkrát orientovaný vertikálne. Ďalšie netradičného riešenia sa dočkal volant, o ktorom Škoda hovorí, že „má inovatívny dizajn s vertikálnymi priečkami a sploštenou hornou a spodnou časťou, čo zabezpečuje nerušený výhľad na prístrojovú dosku pred vodičom“.

Škoda Vision 7S má tiež ponúknuť vyvážený pomer dotykových a digitálnych ovládacích prvkov v kombinácii s dobrou ergonómiou. Pod centrálnym displejom v rámci stredovej konzoly nájdeme 3 veľké otočné ovládače s haptickou odozvou. „Tie spolu s dvomi veľkými tlačidlami umiestnenými pod nimi a rolovacím kolieskom tvoria dotykový ovládací panel,“ uvádza Škoda.

„Náš nový dizajnový jazyk je minimalistický, funkčný a autentický. Aj v budúcnosti sa zameriame na klasické prednosti vozidiel Škoda, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor, jednoduché ovládanie a vysoká funkčnosť. S novým dizajnovým jazykom urobila Škoda ďalší krok a ešte viac sa zameria na zákaznícky zážitok.

Veľkú kreativitu našich dizajnérov a konštruktérov podčiarkujú variabilne posuvné prvky interiéru a novo vyvinuté Simply Clever prvky ako je napríklad zabudovaná detská autosedačka. Minimalistické línie interiéru nadväzujú na čisté línie exteriéru vozidla,“ povedal hlavný dizajnér spoločnosti Škoda Oliver Stefani minulý mesiac, keď Škoda ukázala prvú skicu interiéru modelu Vision 7S.

Viac informácií ohľadom avizovanej novinky sa dozvieme už 30. augusta, kedy model Vision 7S zažije svetovú premiéru.

skoda vision 7s interier

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Enyaq iV dostáva vylepšený softvér, ktorý napr. zrýchli nabíjanie a zvýši dojazd v zime
Škoda vysvetľuje, ako sa meria dojazd elektromobilov a ďalšie súvislosti
Škoda premenila elektromobil Enyaq na kempingové vozidlo „FestEVal“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. zas len daky koncept. a ako vieme tak realne auto vyzera vzdy uplne inak a s konceptom nema spolocne takmer nic. takze aj ked ukazu koncept tak s toho nic viac nebudeme vediet.

  2. Konečne prišli s niečim novým sviežim a dobrým a už to idú meniť? Prečooo! Palubovka s vystupujúcou časťou pod displayom v enyaqu je krása. A haptické tlačidlá! Bože, do toho sa ani púšťať neidem. Celé zle.

  3. Vidíte, vidíte! … Ešte ste nič poriadne nevideli, a už „opapuľovávate“ !!! 🙂 Počkajte si ešte chvíľku, vezmete si hoblík, pílku, … a potom to Škodovke spočítate, keď budúci mesiac ukáže viac ! ….

Pridajte komentár