Škoda nám ukázala prvé skice exteriéru elektromobilu Vision 7S

3

Škoda nám postupne poodhaľuje dizajn koncepčného elektromobilu Škoda Vision 7S, ktorý predstaví presne o týždeň. Aktuálne zverejnila prvé skice exteriéru, ktorým predchádzali 2 skice interiéru. Zdá sa pritom, že nám toto vozidlo nenápadne poodhalila už skôr.

Ako už vieme, Škoda Vision 7S je nositeľom nového dizajnového jazyka značky a zároveň predzvesťou  možného elektrického SUV so 7-miestnou konfiguráciou sedadiel. Nový dizajnový jazyk má byť pritom „minimalistický, funkčný a autentický“.

Charakteristickým dizajnovým znakom modelu Vision 7S má byť aj nová predná farebne odlíšená maska, ktorá je širšia a plochejšia, ako bolo zvykom. Takže Škoda sa v prípade elektrických áut zrejme nemieni zbaviť tohto prežitku zo spaľovákov, aj keď neplní svoju funkciu. 7 výrazných vertikálnych otvorov pre vzduch sa pritom nachádza v rámci robustného nárazníka, ktorý je zo spodnej časti chránený hliníkovým segmentom.

Ako je dnes moderné, aj nový dizajnový jazyk od Škody prinesie dvojradové svietidlá. Tenké horné pásy pre denné LED svietenie sú doplnené hlavnými svetlometmi, pričom ich spoločným svetelným podpisom je tvar písmena „T“. Moderná je tiež mierne sa zvažujúca línia strechy smerom dozadu.

Škoda tiež informuje, že ich novinka bude mať veľké aerodynamické kolesá. A aktuálne sa spomína aj robustný vzhľad, funkčnosť, autentickosť, veľkorysý priestor, odolné a udržateľné materiály či aerodynamické a efektívne tvary.

Interiér

Škoda nám už skôr ukázala skice interiéru modelu Vision 7S. Novinkou z hľadiska dizajnu je napr. centrálny dotykový displej, ktorý bude v rámci vozidiel českej značky po prvýkrát orientovaný vertikálne. Ďalšieho netradičného riešenia sa dočkal volant, ktorý má podľa Škody „inovatívny dizajn s vertikálnymi priečkami a sploštenou hornou a spodnou časťou, čo zabezpečuje nerušený výhľad na prístrojovú dosku pred vodičom“. Zaujímavosťou je tiež detská sedačka zabudovaná v rámci „stredového tunela“.

Záverom sa ešte vráťme k dizajnu exteriéru. Aktuálne zverejnené skice totiž naznačujú, že na už dávnejšie zverejnenom obrázku, ktorým Škoda okrem iného avizovala nový dizajnový jazyk značky, je práve model Škoda Vision 7S. Nuž, uvidíme. A to už 30. augusta, kedy táto novinka zažije svetovú premiéru.

skoda elektromobily dizajn modern solid

Zdroj obrázku: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Enyaq iV už podporuje funkciu „Plug & Charge“. Nabíjanie tak môže byť jednoduchšie
Škoda Enyaq iV dostáva vylepšený softvér, ktorý napr. zrýchli nabíjanie a zvýši dojazd v zime
„Nie je nič rozumnejšie ako batérie,“ uvádza Škoda, ktorá chystá nové elektromobily s novým dizajnovým jazykom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Asi treba počkať až do toho 30. augusta! Na skicách zatiaľ pôsobia robustne len kolesá.

    P.S. Pán Bakša v texte píšete:

    Charakteristickým dizajnovým znakom modelu Vision 7S má byť aj nová predná farebne odlíšená maska, ktorá je užšia a širšia, ako bolo zvykom.

    Tak ako to myslíte s tým … je užšia a širšia, ako …

Pridajte komentár