Faceliftovaná Škoda Superb na špionážnych fotkách. Plug-in hybrid bude špičkou

0

Prvé špionážne zámery faceliftovaného sedanu Škoda Superb sa objavili na jaseň minulého roku, vrátane plug-in hybridnej verzie. Jednalo sa však o maskované vozidlá. Pred pár dňami však bola chystaná novinka odfotografovaná v Alpách v plnej kráse. Čo všetko prinesie facelift a čo ponúkne nový plug-in hybridný pohon?

Tretia generácia Škody Superb je tu s nami už od roku 2015, a keďže česká automobilka chce, aby jej sedan strednej triedy držal krok s novšou konkurenciou, pripravuje faceliftovanú verziu. Ako je vidno na špionážnych fotografiách, veľkých dizajnových zmien exteriéru sa nedočkáme.

Bude to hlavne o novej technike

Na palubu sa však dostanú najmodernejšie koncernové technológie a prvá elektrifikovaná pohonná jednotka v rámci značky. Čo sa týka exteriéru, najvýraznejšou zmenou prešli asi oba nárazníky vozidla. Ten predný má teraz výraznejšie bočné „výkroje“, ktoré evokujú športové nasávacie otvory. Iná bude zrejme aj grafika svetiel.

Podstatnejších zmien sa však dočkáme v interiéri, kde sa môže tešiť na koncernovú digitálnu „prístrojovku“ a la Audi Virtual Cockpit. Inovovaný bude samozrejme celý infotainment vozidla aj ďalšia technika. Tie najdôležitejšie zmeny však prebehnú pod kapotou. Týka sa to najmä úplne novej plug-in hybridnej pohonnej jednotky.

Plug-in hybrid s 13 kWh batériou

Pôvodne sa očakávalo, že Škoda Superb Plug-in Hybrid preberie pohonnú jednotku od koncernového bratranca Volkswagen Passat GTE. Ten disponuje 9,9 kWh batériou (dojazd 50 km NEDC) a benzínovým motorom 1,4 TSI (115 kW) doplneným o 85 kW elektromotor.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvým elektromobilom od Škody bude model e-Citigo a nie Vision E
Škoda vyrábala elektromobily už začiatkom 90. rokov. V Prčiciach vznikol unikát
Škoda predstavila v Ženeve koncept elektro-CNG-benzínového SUV s názvom Vision X

Najnovšie správy však naznačujú, že do Superbu by sa mohla dostať nová 13 kWh batéria, ktorá zabezpečí elektrický dojazd až 70 km (NEDC). Taktiež by mohol byť nahradený 1,4-litrový motor, a to novším agregátom s objemom 1,5 l. Bude sa tak zrejme jednať o vrcholnú pohonnú jednotku.

Dátum uvedenia faceliftovanej verzie na trh zatiaľ nepoznáme. Česká automobilka však už dávnejšie potvrdila, že Škoda Superb Plug-in hybrid pôjde do predaja v roku 2019. A to ako prvý elektrifikovaný model značky.

Zdroj: Carscoops, titulná fotografia: autoevolution.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár