Škoda poodhalila faceliftovaný Superb, ktorý príde aj ako plug-in hybrid

0

Škoda aktuálne informuje, že počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji predstaví v Bratislave faceliftovaný model Škoda Superb 3. generácie. Zverejnila pritom jeho dizajnovú skicu (viď titulný obrázok). A facelift prinesie aj plug-in hybridnú verziu s výborným elektrickým dojazdom.

Tento rok tomu bude už 85 rokov, čo uvidel svetlo sveta prvý model s názvom Škoda Superb. Jeho novodobá 3. generácia sa pritom už veľmi skoro dočká faceliftu. Fanúšikov elektromobility poteší tým, že na trh príde aj plug-in hybridná verzia, ktorá má ponúknuť elektrický dojazd až 70 km (WLTP).

Prvý plug-in hybrid značky Škoda tak bude možné využívať do značnej miery ako „čistý“ elektromobil. Veď jeho elektrický dojazd by mohol postačovať väčšine vodičov na uspokojenie každodenných jazdných potrieb.

Model Škoda Superb PHEV bude možné objednať už budúci mesiac, pričom k prvým zákazníkom má doraziť začiatkom januára budúce roku. Ponúkne pritom veľmi zaujímavé parametre.

Škoda Superb PHEV – špecifikácie

Pod „kapotou“ prvého hybridu od Škody nájdeme 1,4-litrový 4-valec TSI s výkonom 115 kW (156 k) a elektromotor s výkonom 85 kW (116 k). Celkový systémový výkon pohonnej jednotky pritom činí 160 kW (218 k), maximálny krútiaci moment dosahuje hodnotu 400 Nm.

Vďaka rovnakej pohonnej jednotke dosiahne koncernový Volkswagen Passat GTE v hybridnom režime maximálnu rýchlosť 220 km a v čisto elektrickom režime 130 km/h. Z 0 na 100 km/h zrýchli za necelých 8 sekúnd. Takže podobné parametre môžeme očakávať aj v modeli Škoda Superb PHEV.

Výrobca už naznačil aj cenu svojej elektrifikovanej novinky. Podľa jeho priebežných údajov by mala Škoda Superb PHEV štartovať na sume okolo 1 milióna Kč, čo je v prepočte takmer 39 000 €.

Zdroj titulného obrázku: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda prezradila „neuveriteľnú“ cenu svojho prvého elektromobilu Citigo-e
Škoda spúšťa verejné testovanie svojho prvého elektromobilu
Škoda naznačila cenu svojej elektrickej vlajkovej lode Vision iV

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár