Plug-in hybridná Škoda Superb dostala cenovku. Ako je na tom v porovnaní s bežnými verziami?

3

Prvý plug-in hybrid mladoboleslavskej značky, Škoda Superb iV, dostal českú cenovku. Ako si stojí v porovnaní so svojimi spaľovacími súrodencami z hľadiska výkonu, výbavy a ceny?

Zdá sa, že prichádza doba, kedy už nebudeme priplácať vysoké čiastky za plug-in hybridný pohon. Ale poďme pekne poporiadku. Pod „kapotou“ Superbu iV nájdeme 1,4-litrový 4-valec TSI s výkonom 115 kW (156 k) a elektromotor s výkonom 85 kW (116 k). Celkový systémový výkon pohonnej jednotky pritom činí 160 kW (218 k), maximálny krútiaci moment dosahuje hodnotu 400 Nm. Pohonná jednotka je spriahnutá so 6 st. automatickou prevodovkou DSG.

O elektrický dojazd 56 km (WLTP) sa postará 13 kWh Li-ion batéria, ktorá je uložená v podlahe pred zadnou nápravou. Celkový dojazd v hybridnom režime má byť 850 km, a to aj vďaka 50-litrovej nádrži na benzín. Priemerné emisie CO2 by pritom nemali prekročiť hodnotu 35 g/km.

Porovnateľná cena

Najporovnateľnejšie benzínové, resp. dízlové varianty modelu Škoda Superb s automatickou prevodovkou disponujú 2-litrovým TSI/TDI motorom s výkonom 140 kW a krútiacim momentom 320/400 Nm. Čo sa týka cien vozidiel v základnej výbave Ambition, plug-in hybrid vyjde na 876 900 Kč (cca 34 000 €), „benziňák“ na 799 900 Kč (cca 31 000 €) a „nafťák“ na 849 900 Kč (cca 33 000 €).

skoda superb iv

Zdroj: Škoda

Výbava navyše

Treba však doplniť, že plug-in hybridná Škoda Superb iV má v rámci základnej výbavy navyše pokročilejší infotainment (aj s navigáciou), za ktorý sa pripláca 11 000 Kč (cca 430 €) a adaptívny podvozok s voličom jazdných režimov v hodnote 25 700 Kč (cca 1 000 €). Vodič by mal navyše ušetriť aj v rámci prevádzkových nákladov, najmä ak bude vozidlo nabíjať doma, pričom bude maximálne využívať energiu batérie.

Horší kufor

Plug-in hybridný pohon však prináša aj značné negatívum. Pomerne výrazne si totiž ukrojil z batožinového priestoru. A to 140 l pri verzii sedan (485 l) a 150 l pri verzii combi (510 l). V Česku je už možné tento model predobjednať, pričom dodávky by mali byť spustené koncom tohto, resp. začiatkom budúceho roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda oznámila cenu svojho prvého elektromobilu Citigoe iV. Aj za lízing
Za cenu Hondy e bude možné kúpiť 2 elektrické Škody Citigo
VW e-Golf za výpredajové ceny už aj na Slovensku. Zľava cez 7 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Rozhodne nie som prívržencom značka Škoda (po veľkých patáliách s nevydarenou Fabiou ešte v minulom desaťročí), ale tento plug in hybridný Superb vyzerá fakt dobre. Vôbec tým nemám na mysli vonkajší vzhľad, pochopiteľne.
    A cena vzhľadom na kategóriu auta je hodne šteklivá.
    Navyše, keď sa začne predávať, už budú na Slovensku spustené dotácie…

  2. Ano dotacie ,hybu predajmi.Ale nevidim zmysel v dotaciach na taketo „polohybridy“..Bud JE to fullhybrid a ma elektriku alebo vodik ale ak to ma spalovak nema to z hybridom nic spolocne (iba pomenovanie) a kazdy si radsej kupi polo hybrid ,pre“ istotu“ aj so stedrou dotaciou a moze veselo cmudit dalej…

    • A ty vies vobec vyznam slova hybrid? Blbecku. Ak nie najdi si to v slovniku cudzich slov hybrid znamena spojenie dvoch odlisnych veci do jednej. Fullhybrid neexistuje

Pridajte komentár