Škoda už testuje nástupcu Rapidu. V hre CNG a hybrid | špionážne foto

4

Špionážne fotografie z testovania sú dôkazom, že nástupca modelu Škoda Rapid sa už blíži. Nový kompaktný hatchback by mal svojím rázvorom stáť niekde medzi koncernovými modelmi VW Polo a Golf. Niektoré prvky by mal prebrať z konceptu Vision X, ktorý disponuje elektro-CNG-benzínovým pohonom.

Bude väčší

Škoda síce ruší model Rapid, jeho vylepšeného nástupcu sa však dočkáme už v prvej polovici roka 2019. A to pod novým menom. Postavený bude na koncernovej platforme VW MQB (A0), z ktorej vychádzajú modely Volkswagen Polo a Seat Ibiza. Nový hatchback od Škody však ponúkne predlžený rázvor, čím by sa mohol priblížiť koncernovej legende VW Golf.

Dizajnové prvky z Vision X

Nakoľko Rapid na globálnom trhu moc neuspel, novinka sa má dočkať radikálnejších zmien. Ma sa jednať o prémiovejší model, ktorý ponúkne aj kvalitne spracovaný interiér. Isté dizajnové prvky by mal prebrať z krásneho koncepčného SUV Škoda Vision X. Tie budú s najväčšou pravdepodobnosťou zakomponované do predných azadných partií, keďže z boku pripomína koncernových súrodencov.

V hre aj alternatívne pohony

Nakoľko by mal nový hatchback z časti vychádzať z konceptu kompaktného SUV Škoda Vision X, ktorého sériová verzia má prísť na trh taktiež budúci rok, v hre sú aj alternatívne pohony.

Škoda Vision X disponuje hybridným pohonom obsahujúcim motor, ktorý môže jazdiť na benzín aj CNG a elektromotor podporovaný dvoma 48V batériami. V kompaktnom hatchbacku Škoda by sa tak mohol objaviť nový koncernový 1,5-litrový motor TGI Evo či 48V mild hybridná jednotka.

Na benzín aj CNG

Spomínaný motor 1.5 TGI Evo disponuje výkonom 96 kW (130 k) a maximálnym krútiacom momentom 200 Nm. Má dve nádrže. Vozidlá vybavené týmto motorom by mali byť schopné dojazdu okolo 500 km na CNG. Menšia záložná nádrž na benzín by mala pridať ďalších 200 km.

4 € na 100 km a nižšie emisie

Počas testov modelu VW Golf, ktorý bol vybavený motorom TGI Evo, bola nameraná spotreba 3,5 kg CNG na 100 km a dojazd 490 km na tento druh paliva. To znamená, že 100 km vyjde približne na 4 €. Ďalším pozitívom sú samozrejme nižšie emisie CO2.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Dočkáme sa plug-in hybridu?
Škoda Fabia novej generácie príde zrejme aj v elektrifikovanej športovej verzii RS
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

 

Zdroje: AutoAutobible, titulný (ilustračný) obrázok Avarvarii cez autoexpress.co.uk

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár