Nová Škoda Octavia zrejme príde aj v hybridnej verzii RS s e-dojazdom 70 km

0

Ani bestseller mladoboleslavskej značky, Škoda Octavia, sa nevyhne elektrifikácii. A zrejme ani jej športový variant „RS„. Ten by mal dostať vylepšený plug-in hybridný pohon z konceptu Škoda Vision RS. Máme sa tak na čo tešiť.

Šéf vývoja automobilky Škoda Christian Strube sa vyjadril, že nová generácia Škody Octavia je vhodná na plug-in hybridizáciu a dodal: „Možno v športovej verzii RS, pretože by sa jednalo o zmysluplné prepojenie udržateľnosti a výkonu.“

Takýto plug-in hybrid by bol podľa neho vhodný na bezemisné dochádzanie za prácou na vzdialenosť do 70 km. A cez víkend môže vodič využiť maximálny výkon vozidla pre svoju zábavu. Jeho pohonná jednotka by mala vychádzať z nedávno predstaveného konceptu Škoda Vision RS. Očakáva sa však vyšší výkon.

Špecifikácie Škody Vision RS

Pod „kapotou“ plug-in hybridného konceptu Škoda Vision RS sa nachádza 1,5-litrový benzínový motor TSI s výkonom 110 kW (150 k) a elektromotor o výkone 75 kW (102 k). Celkový systémový výkon pohonnej jednotky dosahuje 180 kW (245 k). Výkon sa prenáša na vozovku pomocou 6-st. automatickej prevodovky DSG.

O “dopovanie” elektromotora sa stará Li-Ion batéria s kapacitou 13 kWh, pričom disponibilných je 9,9 kWh. Akumulátor zabezpečí konceptu elektrický dojazd 70 km a priemerné emisie CO2 33g/km.

Prvý plug-in hybrid Škoda v roku 2019

Prvým plug-in hybridom značky Škoda sa stane model Superb, ktorý príde na trh v budúcom roku. Christian Strube hovorí, že dostane viacmenej podobný pohon, akým disponuje spomínaný koncept Vision RS. Škoda Superb tak bude pre mnohých ešte atraktívnejším vozidlom.

Ďaľšie elektrifikované modely RS

Škoda Octavia „eRS“ by nemala byť jediným elektrifikovaný modelom so „športovými ambíciami“. Šéf Škody pre predaj a marketing, Alain Favey, sa v nedávnej minulosti vyjadril, že športovej verzie RS by sa mali dočkať aj modely Vision E a Fabia novej generácie.

Elektrické SUV Škoda Vision E vo verzii RS by sa malo podľa neho dostať na trh do roku 2022. V prípade modelu Fabia hovorí o hybridnom pohone. Konkrétny typ druh však nespomína. Každopádne, budúcnosť automobilky Škoda vyzerá naozaj zaujímavo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý elektromobil Škoda má stáť 19 000 € a ponúknuť dojazd 300 km
Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Dočkáme sa plug-in hybridu?
Škoda investuje 2 miliardy € do elektromobility. Čoho všetkého sa dočkáme?

Zdroj: Autocar, titulný (ilustračný) render: kolesa.ru

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár