Škoda poodhalila športovú Octaviu RS s plug-in hybridným pohonom

2

Automobilka Škoda zverejnila prvé obrázky („skice“) najvýkonnejšej verzie modelu Octavia 4. generácie, ktorý nesie meno Škoda Octavia RS iV. Zverejnila pritom aj údaj o výkone plug-in hybridnej pohonnej jednotky.

Najnovšia generácia modelu Škoda Octavia RS sa ponesie v duchu moderných trendov, keďže pod jej kapotou nájdeme vôbec po prvýkrát elektrifikovaný pohon, a to plug-in hybridný. Nejde pritom o prvú verziu modelu Octavia s týmto typom pohonného systému.

Škoda totiž už v novembri minulého roka predstavila „bežnú“ plug-in hybridnú verziu. Tá disponuje benzínovým motorom 1,4 TSI s výkonom 115 kW a elektromotorom o výkone 75 kW. Celkový systémový výkonom dosahuje hodnotu 150 kW, pričom maximálny krútiaci moment má 350 Nm.

Octavia iV je vybavená aj 6-st. automatickou prevodovkou DSG a 13 kWh li-ion batériou, ktorá dokáže zabezpečiť čisto elektrický dojazd 55 km, a to podľa testovacieho cyklu WLTP.

Športová verzia RS iV by sa mala v rámci základných parametrov pohonného systému výraznejšie líšiť od tej bežnej (plug-in hybridnej) len výkonom a krútiacim momentom, čoho dôkazom je pravdepodobne športová verzia modelu Golf.

245 konských síl

Škoda pritom aktuálne v rámci svojej tlačovej správy potvrdila to, čo sa očakávalo. To jest, že model Škoda Octavia RS iV ponúkne výkon 180 kW (245 koní).

Okrem toho uviedla, že športový variant bude mať čiernu masku chladiča, viacero čiernych detailov, športový predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi, veľké kolesá z ľahkých zliatin, predný a zadný difúzor a zadný spojler.

Česká automobilka verí, že Škoda Octavia RS iV bude mať úspech. Opiera sa pritom o predajné výsledky predchádzajúcich generácií. Uvádza, že „na hlavných a pre značku dôležitých trhoch – v Nemecku, Veľkej Británii a Švajčiarsku“ tvorili predaje športovej Octavie cca 20 % z celkových predajov modelu.

Viac informácií o Octavii RS iV sa dozvieme počas jej premiéry 3. marca, a to v rámci autosalónu v Ženeve.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda predstaví sériovú podobu elektromobilu Vision iV v 1. polovici tohto roka
Plug-in hybridná Škoda Superb je v SR lacnejšia ako porovnateľný dízel
Škoda sprevádzkovala svoju prvú špeciálnu nabíjačku s kinetickou batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár