Škoda odhalila ďalšie info o športovej Octavii s plug-in hybridným pohonom

1

Premiéra 4. generácie športovej verzie Škody Octavia s prívlastkom „RS“ sa blíži, a tak sa nás snaží česká automobilka navnadiť ďalšími informáciami, fotografiami aj videom.

Jednoznačne najvýraznejším špecifikom novej športovej Octavie, ktorá nesie označenie Škoda Octavia RS iV, je plug-in hybridný pohon. Z Mladej Boleslavi pritom aktuálne prichádzajú informácie, ktoré prezrádzajú viac o novej elektrifikovanej technike.

245 koní a 400 Nm

Plug-in hybridný pohonný systém novinky tvorí okrem iného benzínový motor 1,4 TSI a elektromotor s výkonom 85 kW. Celkový systémový výkon pohonnej jednotky pritom dosahuje 180 kW (245 k). Maximálny krútiaci moment sa zastaví na hodnote 400 Nm.

Mladoboleslavská značka tiež uvádza, že Škoda Octavia RS iV prejde čisto na elektrinu 55 km, a to podľa cyklu WLTP. To je pritom rovnaká hodnota ako v prípade menej výkonnej „civilnej“ Octavie s plug-in hybridným pohonom. Pre porovnanie, tá ponúka výkon 150 kW a krútiaci moment 350 Nm.

Bežný plug-in hybrid je vybavený 13 kWh batériou, pričom aj na základe koncernovej pohonnej jednotky športovej verzie plug-in hybridného VW Golf by Octavia RS nemala dostať kapacitne inú batériu. To naznačuje rovnakú efektivitu elektrickej časti pohonného ústrojenstva ako v prípade štandardnej verzie s výkonom elektromotora nižším o 10 kW.

Podľa predbežných údajov má Škoda Octavia RS iV vyprodukovať len 30 g/km, a to v testovacom cykle WLTP. V rámci reálnej „kombinovanej“ prevádzky, pri minimálne občasnom využití výkonového potenciálu vozidla, by to však bol zrejme menší „zázrak“. Avšak minimálne v rámci „mestských“ presunov má tento pohonný systém rozhodne svoj „eko“ význam. Treba však v maximálnej možnej miere využívať batériu.

Škoda verí v úspech

Česká automobilka verí, že Škoda Octavia RS iV bude mať úspech. Opiera sa pritom o predajné výsledky predchádzajúcich generácií. Uvádza, že „na hlavných a pre značku dôležitých trhoch – v Nemecku, Veľkej Británii a Švajčiarsku“ tvorili predaje športovej Octavie cca 20 % z celkových predajov modelu.

Viac informácií o Octavii RS iV sa dozvieme počas jej premiéry 3. marca, a to v rámci autosalónu v Ženeve.

Zdroj: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické SUV značky Škoda sa blíži. Dostalo už aj meno
Elektrifikované Škody trhajú v Českej republike „e-rekordy“
Plug-in hybridná Škoda Superb je v SR lacnejšia ako porovnateľný dízel

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. škodivka a športová? wtf? možno tak fabia WRC. Škodovka nikdy nebola športová. RS sú iba rýchlejšie rodinné verzie pre rychlich tatkov.

Pridajte komentár