Nová Škoda Octavia bude čerpať aj z dizajnu elektromobilu Vision E

0

K dispozícii máme zaujímavé informácie o dizajne novej generácie českého bestselleru Škoda Octavia. Tá si prepožičia niektoré dizajnové prvky z konceptu elektrického SUV Vision E. A zrejme aj „kúsok“ z techniky, keďže sa očakáva minimálne jedna elektrifikovaná verzia.

Štvrtá generácia Škody Octavia bude predstavená budúci rok. Portál Auto.cz informuje, že hlinené modely vozidla sú už dávno hotové, pričom o ich vzhľade informovali zdroje blízke českej automobilke. Tie hovoria o prepojení dizajnu konceptov Škoda Vision E a Vision C.

Dizajnom pripravovaného elektromobilu by mala byť najvýraznejšie ovplyvnená predná časť novej Octavie, pričom tá by mala preprať výraznú prednú linku, ktorá je v prípade konceptu podsvietená. V Octavii by mala byť ale chrómová, aby ulahodila najmä vkusu čínskych zákazníkov. Svetlá či silueta vozidla zas pripomínajú koncept Vision C, z ktorého vzišiel model Superb.

Nová Octavia a elektrifikácia

Najzaujímavejších zmien by sme sa však mali dočkať v rámci typu pohonu. Mild-hybridný pohon by mal byť v podstate istý a plug-in hybridný je zas celkom pravdepodobný.

Škoda Octavia 4. generácie bude postavená na koncernovej platforme MQB, z ktorej vzídu aj nové modely SEAT Leon, Volkswagen Golf (8) a Audi A3. Tá okrem väčšieho rázvoru a nižšej hmotnosti prinesie aj základnú úroveň hybridizácie. A to prostredníctvom 48-voltového elektrického obvodu.

Oveľa zaujímavejším variantom by však mohol byť plug-in hybrid. SEAT už potvrdil, že jeho nový Leon, ktorý bude postavený na rovnakej koncernovej platforme ako Octavia, bude v ponuke aj s plug-in hybridným pohonom. A rovnako tak aj nové generácie koncernových modelov Volkswagen Golf a Audi A3.

V prípade Škody Octavia zatiaľ neboli tieto druhy pohonu oficiálne potvrdené. Bolo by však zrejme prekvapením, keby nebol model dostupný minimálne ako mild-hybrid.

Octavia RS Plug-in Hybrid?

Čo sa týka plug-in hybridu, šéf vývoja automobilky Škoda Christian Strube sa vyjadril, že nová generácia Škody Octavia je vhodná na plug-in hybridizáciu.

“Možno v športovej verzii RS, pretože by sa jednalo o zmysluplné prepojenie udržateľnosti a výkonu,” dodal. Takýto plug-in hybrid by bol podľa neho vhodný na bezemisné dochádzanie za prácou na vzdialenosť do 70 km. Je dosť možné, že nová Octavia by mohla využívať pohonnú jednotku z konceptu Škoda Vision RS.

Zdroj titulnej (ilustračnej) fotografie: Škoda

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda sa pripravuje na servisovanie svojich elektromobilov a hybridov
Prvý elektromobil Škoda má stáť 19 000 € a ponúknuť dojazd 300 km
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár