Nová Škoda Octavia na špionážnych fotografiách. Dočkáme sa plug-in hybridu?

1

V prípade novej, už 4. generácie modelu Škoda Octavia, sa zrejme veľkých dizajnových inovácií nedočkáme. Tie však prídu v podobe elektrifikovaného pohonu. Koncernový súrodenec dokonca naznačuje plug-in hybridnú jednotku.

Štvrtá generácia Škody Octavia sa už testuje v premávke, čoho dôkazom sú špionážne fotografie. Napriek maskovaniu sa zdá, že po stránke dizajnu dôjde skôr k faceliftu prednej a zadnej časti vozidla, nakoľko bočné línie, vrátane C-stĺpika, sa zdajú byť identické s aktuálnou generáciou.

Nepredpokladáme, že po kontroverznom prijatí faceliftu Octavie 3. regenerácie s predným svetlami delenými na štyri časti, použije Škoda tento prvok aj v prípade svojej novinky. Predná časť vozidla by tak mohla byť inšpirovaná modelom Karoq.

skoda octavia hybrid

automobile-magazine.fr

Základná forma hybridizácie s určitosťou

Škoda Octavia 4. generácie bude postavená na koncernovej platforme MQB, z ktorej vzídu aj nové modely Seat Leon, Volkswagen Golf (8) a Audi A3. Tá okrem väčšieho rázvoru a nižšej hmotnosti prinesie aj základnú úroveň hybridizácie. A to 48-voltový elektrický obvod. 

Aktuálne ešte nie je známe, či tento mild-hybridný pohon bude dostupný pre všetky motorizácie. V koncernovom Audi je už v podstate štandardom a dá sa predpokladať, že sa tak skôr či neskôr stane aj v prípade ďalších značiek VW Group. Čo prináša, si môžete prečítať v našom článku Audi Q8: Čo prináša mild-hybridný pohon novinky z Bratislavy?.

„Vypýtame“ si plug-in hybrid?

Niektoré špekulatívne zdroje hovoria o plug-in hybridnej Škode Octavia ako o istej veci. My by sme však boli v tejto súvislosti opatrnejší. Na druhej strane, SEAT potvrdil, že jeho nový model Leon, ktorý bude postavený na rovnakej koncernovej platforme ako Octavia, bude v ponuke aj s plug-in hybridným pohonom. A rovnako tak aj nové generácie koncernových modelov Volkswagen Golf a Audi A3.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda Vision E: Všetko, čo vieme o českom konkurentovi Tesly Model X
Faceliftovaná Škoda Superb na špionážnych fotkách. Plug-in hybrid bude špičkou
Škoda chystá 5 elektromobilov. Akých modelov sa dočkáme?

Takže plug-in hybridnú technológiu má Škoda k dispozícii. Navyše ju už testuje v rámci faceliftovaného modelu Superb, pričom rovnakú pohonnú jednotku by mohla dostať aj Octavia. Všetko tak nasvedčuje tomu, že o osude plug-in hybridnej verzie novej Škody Octavia rozhodne česká automobilka na základe predpokladaného záujmu zákazníkov. Tak čo, chceme ju…? 🙂

Zdroje: Automobile-magazineAutoexpress

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár